Michelin Agilis CrossClimate do samochodów dostawczych

, 16 lipca 2018, 14:54

Michelin Agilis CrossClimate to opona letnia z homologacją zimową do samochodów dostawczych, czyli jednego z najszybciej rozwijających się segmentów pojazdów w Europie.

Coraz większy popyt na dostawy typu just-in-time czy door-to-door wywiera presję na właścicielach firm i menedżerach flot pojazdów, których rentowność w dużej mierze zależy od całorocznej dostępności pojazdów.

Oponę Michelin Agilis CrossClimate zaprojektowano w oparciu o przeprowadzoną w ciągu ostatnich 5 lat analizę potrzeb użytkowników we Francji, Niemczech, Turcji i Wielkiej Brytanii.

W bieżniku opony zastosowano trzy różne, oparte na syntetycznych elastomerach rodzaje mieszanek gumowych. W tej technologii „prowadzenie” przejmuje mieszanka najlepiej dostosowana do aktualnych warunków pogodowych: mieszanka „zimowa” w niskich temperaturach, mieszanka „na mokro” na śliskiej drodze i mieszanka „na sucho” na nawierzchni suchej.

Bieżnik Agilis CrossClimate składa się z dwóch warstw – wierzchniej i leżącej pod nią warstwy wewnętrznej. Pozwala to zminimalizować przegrzewanie się bieżnika w trudnych warunkach i utrzymywać osiągi na niezmiennym poziomie, niezależnie od warunków użytkowania.

W wyniku połączenia tych mieszanek powstała opona, która uzyskała najwyższą ocenę: klasę A hamowania na mokrej nawierzchni latem i zimą. Opona MICHELIN Agilis CrossClimate posiada także homologację 3PMSF oraz M+S, co oznacza, że jest dopuszczona do użytku na śniegu, a przy tym hamuje jak opona letnia na suchej nawierzchni. Projektanci  Agilis CrossClimate wyposażyli w rzeźbę bieżnika w kształcie litery V z klockami bieżnika z samoblokującymi się lamelami 3D.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!