Oleje Castrol Vecton w ofercie Inter Cars

, 25 lipca 2018, 13:20

Castrol Vecton Long Drain 10W-40 E6/E9 i 10W-30 E6/E9 to najnowsze oleje niskopopiołowe zatwierdzone przez producentów OEM do użytku w ciężarówkach z normą emisji spalin Euro 6 i zapewniające maksymalne odstępy pomiędzy wymianami oleju.

Norma Euro 6 określa najbardziej rygorystyczne limity emisji spalin w Europie. Wszystkie nowe ciężarówki sprzedawane od końca 2013 roku muszą spełniać jej wymagania. W celu spełnienia tych wyśrubowanych limitów producenci oryginalnego wyposażenia (OEM) ciężarówek wdrożyli swoje najbardziej zaawansowane konstrukcje silników.

Wszyscy producenci OEM muszą stosować urządzenia do oczyszczania spalin, ograniczające ilość tlenków azotu, tlenku węgla i cząstek stałych wytwarzanych przez silniki. Urządzenia te są wrażliwe na składniki oleju i mogą przestać działać w przypadku zastosowania niewłaściwego oleju. Aby upewnić się, że funkcjonują prawidłowo w całym okresie eksploatacji pojazdu, niezbędne jest stosowanie olejów niskopopiołowych.

Dwoma urządzeniami najczęściej stosowanymi w ciężarówkach są EGR (układ recyrkulacji spalin) oraz DPF (filtr cząstek stałych). EGR obniża temperaturę spalania w celu zredukowania ilości tlenków azotu. Może też ograniczać ilość sadzy i innych zanieczyszczeń. Castrol Vecton z System 5 TechnologyTM ma specjalną formułę zapewniającą ograniczenie ilości tych szkodliwych zanieczyszczeń, co pomaga zmaksymalizować osiągi silnika i zapobiegać ewentualnym uszkodzeniom. Filtr DPF wychwytuje cząstki sadzy w strumieniu spalin, ale może również ulec zatkaniu przez popiół z samego oleju. Castrol Vecton z System 5 TechnologyTM ma specjalną formułę niskopopiołową, która pozwala zapobiegać zatkaniu filtra DPF, a jednocześnie spełnić wymagania Euro 6 dużych producentów OEM.

Oleje Castrol Vecton Long Drain 10W-30 E6/E9 i 10W-40 E6/E9 mają formułę z System 5 Technology™ zapewniającą nawet o 40% lepsze osiągi w zakresie gęstnienia oleju, osadów na tłokach, usuwania sadzy, zużycia elementów silnika i korozji. Zostały one opracowane specjalnie do dłuższych okresów między wymianami oleju – nawet do 100 000 km w najnowszych silnikach diesla Euro 6. Mogą być również stosowane w niskoemisyjnych europejskich ciężarówkach i autobusach Euro 4 i Euro 5, zwłaszcza wymagających stosowania olejów niskopopiołowych oraz w starszych pojazdach drogowych i terenowych, a także w maszynach wymagających tego poziomu emisji spalin.

Przykładowe indeksy w Katalogu Online:

  • VECTON LD 10W30 E6/E9208L
  • VECTON LD 10W40 E6/E9 208

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!