Kögel z nagrodą BAYERNS BEST 50

, 31 lipca 2018, 13:46

Od 2002 r. Bawarskie Ministerstwo Gospodarki co rok wyróżnia szczególnie szybko rozwijające się, zarządzane przez właścicieli średnie przedsiębiorstwa, przyznając nagrodę BAYERNS BEST 50. W tym roku do wyróżnionych dołączyła firma Kögel, ponieważ jako producent naczep z Burtenbach w ciągu ostatnich pięciu lat znacząco zwiększyła zatrudnienie i odnotowała ponadprzeciętny wzrost obrotów.

Na zdjęciu od lewej: Petra Adrianowytsch, Franz Josef Pschierer, bawarski minister gospodarki, energii i technologii oraz dr Christian Eschner

– Ta nagroda to uznanie dla naszego sukcesu w tworzeniu bezpiecznych i dodatkowych miejsc pracy oraz w tworzeniu trwałej wartości dodanej dla branży dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i naszej pasji do transportu – powiedziała dyrektor zarządzająca Petra Adrianowytsch po uroczystej ceremonii wręczenia nagród 23 lipca 2018 r. w na zamku Schleißheim koło Monachium. – Właściciel firmy Kögel, Ulrich Humbaur, od czasu przejęcia firmy w 2009 roku realizuje strategię wzrostu opartą na wynikach, a sukces i uznanie dowodzi, że ta koncepcja jest słuszna.

Bawarskie Ministerstwo Gospodarki, Energetyki i Technologii określa różne kryteria, które muszą spełniać kandydaci do nagrody BAYERNS BEST 50:

Właściciel firmy musi być reprezentowany w zarządzie lub radzie nadzorczej i musi posiadać minimalne udziały w spółce. W ciągu ostatnich pięciu lat firma musi wykazać się ponadprzeciętnym wzrostem sprzedaży i liczby pracowników. Jednakże wzrost ten nie może wynikać głównie z przejęcia innych przedsiębiorstw. Ministerstwo uzasadnia przyznawanie nagrody stwierdzeniem, że przedsiębiorcy, którzy znajdują nowe możliwości wzrostu i zatrudnienia oraz konsekwentnie z nich korzystają, są podstawą gospodarki. Są przedsiębiorczy, biorą na siebie odpowiedzialność i tworzą miejsca pracy, które stanowią podstawę wysokiego poziomu życia w Bawarii.

Laureaci nagrody BAYERNS BEST 50 w 2018 roku zostali wyłonieni przez niezależnego jurora, firmę PSP Peters Schönberger GmbH, firmę audytową zajmującą się doradztwem podatkowym. Jednym z czynników decydujących o przyznaniu nagrody jest indeks Birch, którego głównymi kryteriami jest wzrost obrotów i zwiększenie zatrudnienia pracowników. Pięcioletni uwzględniany okres gwarantuje, że zwycięzcy muszą utrzymywać stały wzrost dochodów i zatrudnienia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!