Highway International dołącza do koncernu AVA Quality Cooling

9 sierpnia 2018, 8:40

Polski producent i dystrybutor chłodnic i elementów systemów termicznych – Highway International dołącza do struktur koncernu AVA Quality Cooling. Zmiana ma na celu rozszerzenie działania na nowe rynki oraz stworzenie wspólnej, szerokiej oferty produktów do samochodów ciężarowych i osobowych.

AVA jest wiodącym, międzynarodowym dystrybutorem części chłodzących i klimatyzacyjnych. Działa w 5 europejskich spółkach zależnych w Danii, Anglii, Francji, Austrii i Włoszech. Siedziba główna i magazyn centralny AVA znajduje się w Hilvarenbeek w Holandii, który obsługuje klientów AVA Benelux i klientów eksportowych.

– Od początku dyskusji między AVA i Highway International obie strony były świadome i przekonane o ogromnych możliwościach tej współpracy. AVA z jednej strony z dużą siecią i spółkami zależnymi w różnych krajach oraz Highway International z ofertą produktów, która oznacza dla AVA otwarcie na nowy dla spółki rynek samochodów ciężarowych. Dzięki swojej lokalizacji w Polsce, Highway International, która w najbliższych miesiącach zostanie przemianowana na AVA CEE (Europa Środkowo-Wschodnia) otworzy drzwi do całego obszaru pełnej ofercie produktów AVA. – powiedział Bogdan Szymanowski Prezes Highway International Sp. z o.o. – Zespół Highway International dysponując ogromną wiedzą na temat niezależnego rynku części zamiennych w Europie Centralnej i Wschodniej oraz osiągając coroczne wzrost sprzedaży i udziałów rynkowych, jest gwarantem wysokiej wydajności, skutecznej ekspansji i zwiększenia konkurencyjności produktów z portfolio AVA Quality Cooling. – dodał Bogdan Szymanowski.

Od początku 2017 r. AVA jest częścią grupy Enterex International Limited, spółki notowanej na Taiwan Stock Exchange Taipei i jednego z największych na świecie producentów chłodnic i kondensatorów dla niezależnego, wtórnego rynku motoryzacyjnego (IAM) oraz dla producentów OEM o rocznych mocach produkcyjnych 5 mln sztuk.

Siedziba główna Enterex znajduje się na Tajwanie, a jego fabryki znajdują się w Chinach i Kambodży. Posiada również oddziały w Ameryce Północnej, a centrum sprzedaży i dystrybucji w Arlington w Teksasie oraz centrum badawczo-projektowe w Westbrook w stanie Connecticut. Z udziałem w rynku wynoszącym ponad 30%, Enterex można uznać za lidera na północnoamerykańskim rynku motoryzacyjnym.

AVA posiada 50-letnie doświadczenie na rynku chłodzenia silników i klimatyzacji. Może zaoferować najszerszy asortyment na rynku IAM, jej produkty są w stanie zagwarantować całkowite pokrycie parku samochodowego.

Bogdan Szymanowski dotychczasowy Prezes i współzałożyciel firmy Highway International został nominowany Dyrektorem Zarządzającym AVA Group w Europie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!