Czy wiesz, gdzie są Twoje kontenery?

, 3 września 2018, 11:40

Wiele firm zajmujących się spedycją międzynarodową korzysta w codziennej pracy z kontenerów. Nie zawsze przy tym wiedzą dokładnie, gdzie znajduje się ich mienie. Tymczasem kontenery można w prosty sposób monitorować, w oparciu o technologię GPS/GSM.

Problemem z jakim zmaga się wiele firm wynajmujących kontenery jest brak informacji, gdzie zlokalizowane są ich pojemniki. Niezależnie od tego czy posiada się lub wynajmuje innym firmom kontenery na ubrania, gruz, śmieci czy z przeznaczeniem na cele magazynowe, istnieją technologiczne rozwiązania, które pomogą w monitorowaniu lokalizacji pojemników. Moduły z wbudowaną baterią zasilającą mogą służyć firmie wiele lat dzięki energooszczędnym ustawieniom oraz bateriom o przedłużonej żywotności, nawet do 4480 dni.

Utworzyć można tzw. geo-fence na swojej mapie i pozwolić urządzeniu do lokalizowania GPS/GSM pilnować kontenerów w miejscu realizacji zlecenia. Przejrzyste raporty ułatwiają sporządzanie list wyposażenia w danym obszarze i zapisywanie ich czasu pracy.

Przydatnym rozwiązaniem z którego korzysta wiele firm jest również oznaczanie etykietami swoich pojemników. Ułatwia to wyszukiwanie kontenerów przy użyciu słów kluczowych, np. #kontener budowlany, #kontener magazynowy, #kontener na śmieci. Wielu menadżerów lokalizuje swoje mienie również po numerach lub nazwach danego zlecenia.

Producentem tego typu rozwiązań jest firma ABAX. Proponuje ona niezasilane moduły produkowane w dwóch wersjach – standardowej i powiększonej, co odzwierciedla pojemność ich baterii. Aby zainstalować moduł ABAX Equipment Control, wystarczy zamontować go w bezpiecznym miejscu urządzenia, które chcemy monitorować.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!