Rekordowa frekwencja na Pomorskiej Miss Scania 2018

, 11 września 2018, 11:11

Prawie 80 tuningowanych pojazdów ciężarowych mogli podziwiać fani motoryzacji, którzy zjawili się w miniony weekend w gdańskim oddziale Scania. Pojazd wyróżniony tytułem „Pomorska Miss Scania 2018”, to Scania S 450 nowej generacji z charakterystycznym malowaniem „Sin City”, należący do firmy Repiński Transport i Spedycja.

Konkurs z tradycjami

Wybory „Pomorskiej Miss Scania” odbyły się już po raz 17. Impreza każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem kierowców i miłośników pojazdów ciężarowych ze względu na możliwość zobaczenia zarówno wielu znanych, wielokrotnie nagradzanych pojazdów Scania, jak i tych zupełnie nowych.

Przedstawiciele firmy Repiński Transport i Spedycja opuścili tegoroczny konkurs z dwoma tytułami. Pojazdy tej firmy zostały wyróżnione zarówno przez członków jury, jak i odwiedzających wydarzenie. Biała Scania R 560, nawiązująca malowaniem
do legendarnego Dywizjonu 303 została wybrana „Miss Publiczności”.

Nagrodę Dyrektora gdańskiego oddziału Scania przyznano za pojazd Scania z 580-konnym silnikiem i malowaniem upamiętniającym Nikolę Teslę, należący do floty Kacpi Logistic z Nidzicy. Z kolei w kategorii „Weteran Szos” nagroda została przyznana Panu Jackowi Gaj ze Środy Wielkopolskiej za pojazd Scania Torpedo R500. Nagroda specjalna” trafiła do firmy Transport Krajowy i Międzynarodowy Gwiździel – Bronisław Gwiździel za ciągnik Scania 143M.

Tegoroczne wydarzenie, oprócz rekordowej liczby zgłoszeń, przyciągnęło również wielu zwiedzających – ponad 4 000 miłośników pojazdów ciężarowych oraz 35 wystawców branżowych.

– „Pomorska Miss Scania 2018” to wydarzenie wyjątkowe pod wieloma względami. Przede wszystkim w tym roku do walki o tytuł najpiękniejszej została zgłoszona rekordowa liczba pojazdów Scania. Dodatkowym elementem, o którym warto wspomnieć jest bardzo wysoki poziom konkursu. Uczestnicy nie zawiedli – byliśmy pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu i dbałości o szczegóły wykończenia pojazdów, zarówno tych nowej generacji, jak i perfekcyjnie przygotowanych „starszych” modeli. To właśnie starania kierowców i właścicieli firm transportowych sprawiają, że nasza impreza od lat ma renomę i przyciąga tłumy odwiedzających– komentuje Sławomir Hoffman, dyrektor oddziału Scania Gdańsk.

Na zakończenie konkursu „Pomorska Miss Scania” odbyła się tradycyjna, widowiskowa parada pojazdów Scania ulicami Trójmiasta.

Konkurs Kierowców Scania

Podczas Pomorskiej Miss Scania zostały uruchomione zapisy do Konkursu Kierowców Scania 2018 – 2019 (ang. Scania Driver Competitions – SDC). Udział w zawodach mogą wziąć zawodowi kierowcy w każdym wieku, bez względu na markę pojazdu, którym jeżdżą. Wymagane jest posiadanie prawa jazdy C+E. Konkurs Kierowców Scania to największe tego typu zawody na świecie. Bierze w nich udział ponad 350 000 kierowców pojazdów ciężarowych i autobusów. Oprócz tytułu najlepszego kierowcy w Europie, zwycięzca otrzymuje 100 000 euro na indywidualnie wyposażony pojazd Scania.

Polski finał Konkursu Kierowców Scania 2018/2019 odbędzie się 11 maja w Częstochowie. Możliwość rywalizacji w finale w Polsce daje wygrana w jednej z 11 eliminacji krajowych. Drugim sposobem zakwalifikowania się bezpośrednio do finału krajowego jest kwalifikacja poprzez aplikację Scania Fleet Management.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!