Całkowicie elektryczny Renault Master Z.E.

, 4 października 2018, 18:10

Elektromobilność leży u podstaw strategii Renault Trucks w zakresie zrównoważonego transportu miejskiego, dlatego też francuski producent wprowadza na rynek pierwszy pojazd zasilany w 100% energią elektryczną, Renault Master Z.E.

Renault Master Z.E. nadaje się do realizacji dostaw na ostatnim etapie. Dostępny jest w 4 wersjach furgonu i 2 wersjach platformy. Dzięki temu, że jest w 100% elektryczny może dotrzeć do każdego miejskiego obszaru, nawet tam, gdzie obowiązują ścisłe ograniczenia w ruchu.

Renault Master Z.E. ma zasięg rzeczywisty 120 km. Wystarczy 6 godzin, aby go w pełni naładować. Ponieważ baterie zostały zamontowane pod przednimi siedzeniami, jego pojemność ładunkowa jest identyczna jak w pojeździe napędzanym dieslem.

Renault Master oferowany przez Renault Trucks wyposażony jest seryjnie w kamerę cofania, radar cofania i lusterka szerokokątne. Pojazd posiada też system Z.E. alert, który przestrzega pieszych przed zbliżającym się pojazdem, gdy porusza się on z prędkością do 30 km/h.

Renault Master Z.E. należy do elektrycznej gamy Renault Trucks. Ta nowa linia, do której należą Renault Trucks D Wide, Renault Trucks D Z.E. i Renault Master Z.E. Ma masę całkowitą między 3,1 a 26 t i może być wykorzystane w rożnych zastosowaniach miejskich.

Renault Master Z.E. Specyfikacja techniczne

  • DMC całkowita 3,1 t
  • Silnik elektryczny 57 kW
  • Maksymalny moment obrotowy: 225 Nm
  • Maksymalna prędkość 100 km/h
  • Zasobnik energii: 33 kWh akumulatory litowo-jonowe
  • Zasięg w cyklu NDEC: 200 km
  • Zasięg w warunkach rzeczywistych: do 120 km

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Krakus, 9 października 2018, 16:00 0 0

Ciągnik siodłowy o zasięgu 120 km - śmiechu warte...

Odpowiedz

Przewoźnik, 13 października 2018, 23:08 0 0

Czytaj gamoniu ze zrozumieniem, że to jest dostawczak, a nie tylko obrazki oglądaj. Widziałeś kiedykolwiek ciągnik dostawczy o DMC 3,1 tony?

Odpowiedz