Volvo FH we flocie Grupy Transportowej

, 8 października 2018, 12:07

Grupa Transportowa z Piotrkowa Trybunalskiego powiększa flotę o pojazdy przeznaczone do transportu długodystansowego. Przetarg na nowe samochody wygrało Volvo Trucks.

Grupa Transportowa podpisała kontrakt na trzyletni najem pięćdziesięciu ciągników Volvo FH w wersji Medium, wyposażonych w 13-litrowe silniki o mocy 500 KM w konfiguracjach 4×2. Pojazdy są wyposażone w zautomatyzowaną skrzynię biegów I-Shift oraz tempomat I-See.

– Do przetargu na nowe samochody zaprosiliśmy największe marki na rynku. Po przeanalizowaniu wszystkich ofert uznaliśmy, że to właśnie Volvo Trucks zaproponowało nam najbardziej korzystne warunki współpracy. To zdecydowało, że po raz pierwszy w 20-letniej historii naszej działalności zwiążemy się z nowym dostawcą – mówi Tomasz Macherowski, prezes Grupy Transportowej.

Jak podkreśla Grzegorz Świetlak, Key Account Manager z Volvo Trucks Polska, ciągniki Volvo FH, które będą jeździć we flocie Grupy Transportowej, są wyposażone w bardzo mocne, ale jednocześnie ekonomiczne i wydajne silniki.

– Ciągniki zostały skonfigurowane typowo pod transport międzynarodowy. Kabina XL, 500KM, duże schowki oraz wygodny fotel podniosą komfort pracy kierowców na jeszcze wyższy poziom. Bezpieczeństwo, które jest jedną z naszych głównych wartości, było również ważnym argumentem jaki został wzięty pod uwagę przez Zarząd Grupy Transportowej. Jazda z nowoczesną, zautomatyzowaną skrzynią biegów I-Shift, do tego innowacyjny system I-see pozwala zmniejszyć zużycie paliwa – to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań na rynku – mówi Grzegorz Świetlak.

Volvo FH dla Grupy Transporotowej jest wyposażone w inteligentny tempomat I-See, który odczytuje topografię terenu i na tej podstawie dostosowuje prędkość pojazdu. Dzięki temu jest możliwe uzyskanie niższego zużycia paliwa.

– W ostatnich latach firma rozwija się niezwykle dynamicznie. Rocznie obsługujemy ponad 85 tys. zleceń na terenie całej Unii Europejskiej. To pokazuje, jak ważne jest w naszej działalności zapewnienie odpowiednich warunków pracy kierowcom, ale też dbanie o ekonomikę jazdy. Nasi kierwocy nieustannie szkolą się w tematach ecodrivingu  – mówi Tomasz Macherowski.

Grupa Transportowa zdecydowała się na aplikację Dynafleet. Umożliwia ona stałe monitorowanie aktywności kierowców.

– W każdej chwili możemy sprawdzić, gdzie znajdują się nasze samochody, czy jeżdżą wystarczająco ekonomicznie i jakie mają spalanie paliwa. Możemy ocenić także styl jazdy kierowcy. Aplikacja pokazuje, w jaki sposób pokonuje on trasę i jak często hamuje. Dzięki temu  uzyskujemy wszelkie dane o pojazdach, niezbędne do zarządzania flotą – zaznacza Tomasz Macherowski.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!