Z końcem roku Inter Cars ma zamiar wprowadzić do użytku czwartą ciężarówkę szkoleniową, której przestrzeń załadunkowa zaadoptowana zostanie do potrzeb sali szkoleniowej wykorzystywanej do pokazów ShowTruck i ShowCar. Naczepa będzie również służyła jako narzędzie eventowo-promocyjne.
Za całościowe wykonanie projektu stworzenia naczepy odpowiada spółka Etis Projekt, wchodząca w skład Etis Group – firmy z ponad 20-letnim doświadczeniem w budowie pojazdów specjalistycznych. Firma ta przygotowywała również trzy poprzednie naczepy, odpowiada też za produkcję mobilnych gigabilboardów, mobilnych telebimów czy agregatów chłodniczych. Podwozie do naczepy wykonane zostało z kolei przez Feber, polskiego producenta naczep, przyczep i zabudów.
Standardowo wyposażony jest on w:
- rozsuwanie hydraulicznie na boki pozwalające uzyskać powierzchnię użytkową 60 m2 przy całkowicie płaskiej podłodze po rozłożeniu;
- automatycznie otwierane drzwi boczne, które po rozłożeniu tworzą schody;
- bezprzewodowe sterowanie każdą funkcją układu hydrauliki siłowej;
- system klimatyzacji;
- system ogrzewania;
- niezależne zasilanie prądowe (nowoczesny generator prądu zainstalowany pod podwoziem naczepy);
- system prądowy pozwalający na zasilanie zarówno z generatora prądu, jak i ze źródeł zewnętrznych;
- układ wod-kan., ciepłą i zimną wodę z systemem filtracji.
Po raz pierwszy na pokładzie ShowCar zainstalowany został 86-calowy ekran (200 cm x 100 cm) z funkcją dotykową, który może służyć również jako tablica multimedialna z rozszerzeniem o funkcje interaktywne. Użytkownicy mają do dyspozycji 20 punktów dotykowych i zintegrowane oprogramowanie Note, umożliwiające wprowadzanie notatek na plikach otworzonych bezpośrednio z nośnika USB. Panel umożliwia również odtwarzanie (bez konieczności podłączenia do komputera) prezentacji, plików wideo, zdjęć, slajdów i plików tekstowych.
Całość multimediów można zasilać w różnych konfiguracjach sygnałowych poprzez zainstalowany dodatkowy zewnętrzny panel przyłączeniowy. W pojeździe zostały przygotowane nowoczesne stanowiska do systemu VR lub zamiennie inne aktywności np. symulatory jazdy. Dodatkowo zostało zainstalowane 6 stanowisk multimedialnych (infokioski).
Oświetlenie wnętrza zostało wykonane w 100 % w oparciu o sufitowe panele LED, a za nagłośnienie odpowiada system dwudrożnych głośników sufitowych rozłożonych równomiernie po całym wnętrzu. W naczepie znajduje się również Coffee Corner – miejsce przeznaczone na spotkania biznesowe.
Zabudowa dołu naczepy wykonana została z aerodynamicznymi elementami frontowymi, podnoszącymi walory wizualne i zmniejszającymi opory powietrza naczepy. Całość dolnej zabudowy jest wyposażona w elementy dekoracyjne ze stali nierdzewnej. Oświetlenie zewnętrzne drogowe wraz ze światłem obrysowym po bokach naczepy zostało wykonane w w technologii LED.
Komentarze