System monitorowania pojazdów GPS pomógł znaleźć skradziony samochód

, 9 listopada 2018, 12:15

Szwedzkiej firmie transportowo-maszynowej UTAB AB, wchodzącej w skład KEWAB AB, podczas październikowego weekendu skradziono jeden z samochodów serwisowych. Złodziej jednak nie wiedział, że trzy dni wcześniej firma zainstalowała lokalizator GPS we wszystkich swoich samochodach.

KEWAB AB posiada ponad 50-letnie doświadczenie w transporcie i przemyśle maszynowym oraz flotę 195 samochodów. Wszystkie ich pojazdy są wyposażone w lokalizator GPS.

– Chcieliśmy usprawnić flotę aut i móc skorzystać z ulgi podatkowej. W październiku zdecydowaliśmy się na zainstalowanie modułu śledzącego ABAX na wszystkich naszych samochodach, mówi Inga-Lill Kjellberg, administrator i kierownik personalny w UTAB AB, w Grupie KEWAB. Samochód mógł zostać skradziony, dlatego cieszymy się, że zainstalowaliśmy system monitorowania floty zanim doszło do kradzieży.

Kiedy w poniedziałek rano, 22 października, pracownicy KEWAB AB przybyli do biura, dostrzegli, że jeden z samochodów został skradziony.

– Zadzwoniliśmy bezpośrednio do firmy ABAX, która pomogła nam w zaledwie kilka sekund zlokalizować samochód na mapie cyfrowej. Mogliśmy dokładnie zobaczyć, gdzie znajduje się samochód dzięki zainstalowanemu urządzeniu GPS. To było dla nas wyjątkowo dobre uczucie – mówi Inga-Lill Kjellberg

Poinformowana policja udała się na miejsce, aby aresztować złodzieja i odzyskać skradzione auto. Samochód został zwrócony firmie tego samego dnia i jest nadal wyposażony w moduł GPS, który monitoruje pojazd przez całą dobę.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!