Trimble przedstawia nowy moduł raportowania

19 listopada 2018, 11:19

Trimble prezentuje nowy moduł raportowania, który bedzie umożliwiać firmom transportowym i logistycznym poprawę efektywności i wydajności dzięki wykorzystaniu danych z pojazdów.

Nowy moduł raportowania umożliwia menedżerom flot prostsze i wyraźniejsze przeglądanie informacji w celu optymalizacji własnych procesów. Raporty dotyczące kluczowych danych są dostępne dla użytkownika w aplikacji webowej FleetCockpit. Narzędzie filtrowania jest integralna częścią nowego modułu raportowania, dzięki czemu wyniki są bardziej przejrzyste.

– Presja konkurencji w branży transportowej i logistycznej jest ogromna. To decydująca przewaga konkurencyjna – powiedział Paweł Wojtysiak, Account Manager Trimble Transport & Logistics Poland.

Moduł raportowania udostępnia szereg standardowych raportów dla wspólnych wskaźników wydajności transportu (KPI), takich jak dzienna liczba kilometrów, liczba pojazdów w użyciu, średnie zużycie paliwa na kierowcę lub pojazd i wiele innych.

Korzystając ze zdefiniowanych lub konfigurowalnych filtrów i funkcji wyszukiwania, menedżerowie floty mogą sortować ważne dla nich dane, na przykład alarmy o długim czasie oczekiwania podczas załadunków. Dane prezentowane są w sposób przyjazny dla użytkownika: zarówno graficznie jak i tabelarycznie, które można dostosować i zapisywać jako ulubione. System pozwala również na automatyczne wysyłki raportów tygodniowo lub miesięcznie.

Trimble oferuje rozwiązania telematyczne do rejestrowania danych, takich jak CarCube. Składa się on z komputera i ekranu dotykowego zamontowanego w ciągniku jako interfejs dla kierowcy. Kolejnym rozwiązaniem jest komputer pokładowy Truck4U, który można łatwo połaczyć z tabletem Trimble FleetXPS. Oba urządzenia przesyłają dane od kierowcy za pośrednictwem aplikacji webowej FleetCockpit.

– Po prostu zbieranie danych z pojazdów nie jest dla nas wystarczające. Ważne jest również, aby były one użyteczne – powiedział Paweł Wojtysiak.

– Dokonaliśmy rozpoznania, które informacje są ważne dla naszych klientów, a następnie uwzględniliśmy je podczas konfigurowania systemu – kontynuuje.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!