Volvo wśród liderów elektromobilności

5 grudnia 2018, 7:00

Podczas odbywającej się w Katowicach 24. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24), Volvo Polska otrzymało od Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) i PwC wyróżnienie w rankingu „Liderzy Elektromobilności 2018”.

Volvo zostało wyróżnione za wkład w rozwój zero- i niskoemisyjnego transportu zbiorowego, bogatą ofertę produktową, rozwój centrum produkcyjnego w Polsce oraz promocję czystych technologii w miastach. Wyróżnienie wręczyli Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii oraz Krzysztof Tchórzewski, Minister Energii. Volvo to jedyny producent autobusów wyróżniony w tym rankingu.

– Bardzo się cieszymy z przyznanego wyróżnienia. Volvo wspiera rozwój elektromobilności już od blisko 10 lat, kiedy to jako jedyny producent autobusów miejskich zrezygnowaliśmy z produkcji pojazdów o napędzie wyłącznie spalinowym, stawiając na autobusy zelektryfikowane: hybrydowe, elektryczno-hybrydowe (plug-in) oraz całkowicie elektryczne. Wszystkie produkowane są w Polsce, w naszej wrocławskiej fabryce, która jest dziś europejskim centrum kompetencyjnym autobusów, zatrudniającym ok. tysiąca inżynierów, którzy projektują pojazdy dostarczane operatorom miejskiego transportu publicznego oraz przewoźnikom międzymiastowym i międzynarodowym na rynkach całej Europy. Coraz więcej pojazdów trafia z Wrocławia do polskich miast, zelektryfikowane autobusy Volvo służą dziś pasażerom w Krakowie, Sosnowcu, Inowrocławiu, Tarnowskich Górach, Jeleniej Górze, Białymstoku, Krośnie i Warszawie, a kolejne miasta czekają na realizację dostaw – powiedział Marek Gawroński, Wiceprezes Volvo Polska ds. Relacji z Sektorem Publicznym, który w imieniu Volvo odebrał wyróżnienie.

Liderzy elektromobilności zostali wyłonieni na podstawie wyników szczegółowej ankiety, zawierającej pytania o użytkowane pojazdy elektryczne, plany rozwojowe związane z ich zakupem, przewidywane nakłady finansowe na infrastrukturę, ofertę produktową, projekty badawcze lub inne doświadczenia w zakresie e-mobility. Wyróżnienia trafiły do firm i instytucji, najbardziej zaangażowanych w rozwój zero- i niskoemisyjnego transportu w Polsce.

Ranking odbywał się pod patronatem Ministerstwa Energii oraz Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!