Wielton otrzyma wsparcie od SSE

, 11 grudnia 2018, 10:32

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przyznała wsparcie dla inwestycji producenta naczep z Wielunia – firmy Wielton.

Nowe inwestycje Wieltonu

W ramach dofinansowanej inwestycji Wielton rozbuduje infrastrukturę produkcyjną, montażową i serwisową istniejącego zakładu w Wieluniu oraz w miejscowościach Urbanice i Widoradz w gminie Wieluń. Jak podano w komunikacie:

Spółka zamierza utworzyć linię produkcyjną do produkcji podwozi, a także zmodernizować i rozbudować moce produkcyjne obecnie posiadanych zakładów na cele produkcji naczep, przyczep i wywrotek. Dzięki realizacji inwestycji, spółka zwiększy także swoje możliwości w zakresie świadczenia usług z zakresu badań i rozwoju (głównie w zakresie opracowywania nowych i doskonalenia obecnych procesów i technologii produkcyjnych) przez co podniesie swoją konkurencyjność i innowacyjność w obszarze produkcji i montażu produktów Wielton.

Wielton może otrzymać nawet 21,84 mln zł

Wielton musi spełnić określone warunki przydzielonego wsparcia, w tym m.in. zatrudnić 40 nowych pracowników. Łączna wartość inwestycji, której termin końcowy to 31 grudnia 2020 r., ma sięgnąć conajmniej 48 mln zł. Jeżeli wyniesie 62,4 mln zł, Wielton otrzyma maksymalne możliwe wsparcie w wysokości 21,84 mln zł. Jeżeli wydatki inwestycyjne będą niższe, kwota pomocy zmniejszy się, maksymalnie do dolnej granicy 16,8 mln zł. Zakładane wydatki to głównie koszty zakupu gruntów, budynków, budowli oraz maszyn i urządzeń. Pomoc zostanie udzielona w formie zwolnienia z podatku CIT z tytułu realizacji nowej inwestycji.

W ostatnim czasie, zarząd firmy Wielton poinformował także o podpisaniu z konsorcjum trzech banków umowy kredytowej, na mocy której możliwe będzie pozyskanie nawet 500 mln złotych na planowane inwestycje oraz obsługę dotychczas posiadanych zobowiązań.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!