DAF otrzymuje zamówienie na 540 ciężarówek

7 stycznia 2019, 13:05

Międzynarodowa firma transportowa, Hegelmann Transporte Group, powiększa swoją flotę o 540 ciężarówek DAF XF. Ciągniki 480 Super Space Cab zostaną dostarczone spółce z południowych Niemiec w ramach zaprogramowanej dostawy w latach 2019 i 2020.

Jest to trzecie duże zamówienie, jakie spółka DAF Trucks otrzymała w krótkim czasie, po zamówieniu na 400 ciężarówek dla przedsiębiorstwa wywozu odpadów Renewi i zamówieniu na 1 500 pojazdów dla operatora floty Girteka Logistics.

Hegelmann Transporte została założona w 1998 r. i specjalizuje się w transporcie „na czas” (ang. just-in-time) dla przemysłu samochodowego, ciężkiego i spożywczego. Firma, która posiada 4 000 pracowników, 2 000 ciężarówek i 2 000 naczep, prowadzi działalność na obszarze od Algarve do granic Chin. Główną siedzibę ma w Karlsdorf-Neuthard koło Stuttgartu.

– Aby z powodzeniem realizować naszą strategię międzynarodowego rozwoju, musimy mieć zapewniony maksymalny czas pracy i najwyższy możliwy zwrot z kilometra. DAF to rozumie lepiej niż ktokolwiek inny. Nasza rentowność jest ich celem – to czyni DAF idealnym partnerem dla nas – powiedział Siegfried Hegelmann, jeden z dwóch właścicieli rodzinnej firmy.

– Ze względu na duży niedobór zawodowych kierowców, to również miało istotny wpływ na nasz ponowny wybór ciężarówek DAF XF – powiedział Siegfried Hegelmann.

Nowo zamówione ciężarówki wyposażone są w systemy Predictive Cruise Control (PCC), Lane Departure Warning System (LDWS), Advanced Emergency Braking System (AEBS) i Adaptive Cruise Control (ACC). Silnik PACCAR MX-13 o mocy 355kW / 483 KM zapewnia elastyczność przy niskim zużyciu paliwa.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!