PACCAR prezentuje ciężarówki elektryczne i na ogniwa wodorowe

10 stycznia 2019, 13:09

W drugim tygodniu stycznia PACCAR bierze udział w targach CES 2019 w Las Vegas w stanie Nevada. CES to jedna z największych na świecie imprez prezentujących najnowsze innowacje technologiczne.

PACCAR pokazuje trzy pojazdy zeroemisyjne: zasilany elektrycznie Peterbilt Model 579EV, również elektryczny Peterbilt Model 220EV i napędzana elektrycznymi ogniwami wodorowymi ciężarówka Kenworth T680 opracowana we współpracy z Toyotą. Ciężarówki zostały zaprojektowane z myślą o wielu różnych zastosowaniach – od transportu drogowego, przez operacje portowe aż po dystrybucję na terenach miejskich.

Odwiedzający targi mogą wsiąść do ciężarówek i zapoznawać się z nowymi, zaawansowanymi układa napędowymi na stoisku PACCAR, w pobliżu stacji kolejki jednoszynowej Westgate. Na stoisku PACCAR goście mogą też dowiedzieć się o innych innowacyjnych technologiach firmy, służących podniesieniu efektywności operacyjnej klientów, takich jak nowa generacja systemów wspomagania kierowcy, konwoje zintegrowane czy technologie komunikacji człowiek-maszyna w kabinach ciężarówek.

Kenworth, Peterbilt i DAF są liderami w rozwoju alternatywnych układów napędowych w pojazdach użytkowych. Wraz z klientami Kenworth, Peterbilt i DAF prowadzą testy terenowe pojazdów z napędem elektrycznym, wodorowym (ogniwa paliwowe) i hybrydowym w Ameryce Północnej i w Europie.

– Cieszymy się bardzo, że mamy w PACCAR możliwość tworzenia nowej generacji układów paliwowych, przyjaznych dla środowiska i podnoszących efektywność działalności naszych klientów – powiedział Landon Sproull, wiceprezes PACCAR.

– PACCAR inwestuje w najnowsze technologie w całym asortymencie naszych wiodących w branży produktów i usług. Centrum Innowacji PACCAR w Dolinie Krzemowej w Kalifornii zapewnia firmie dostęp do nowo opracowywanych technologii oraz do talentów z całego świata. Targi CES to doskonałe miejsce, by pokazać, że jesteśmy liderami zaawansowanych rozwiązań inżynieryjnych. – dodał Kyle Quinn, dyrektor ds. technologii w PACCAR.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!