Polak na ważnym stanowisku w NEXUS

15 stycznia 2019, 11:08

NEXUS Automotive International postanowił wzmocnić swoje wsparcie dla sektora ciężarowego (Heavy Duty) tworząc nowe stanowisko Truck Business Developera. Obejmie je Polak – Janusz Zieliński.

Janusz Zieliński NEXUS

Janusz Zieliński ma ponad 20-letnie doświadczenie na międzynarodowym rynku motoryzacyjnym, w szczególności w dziedzinie pojazdów użytkowych, zdobyte w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Pracował w firmach o globalnym zasięgu takich jak Meritor i Schaeffler.

Grupa zakupowa NEXUS od niedawna kładzie większy nacisk na sektor ciężarowy rynku motoryzacyjnego. Jej celem jest m.in. szybki rozwój koncepcji warsztatowej NEXUSTRUCK oraz ogólne rozwijanie biznesu dla wszystkich swoich dostawców i członków.

Ważnym zadaniem dla Janusza Zielińskiego w jego nowej roli będzie koordynowanie organizacji pierwszego Forum Biznesowego NEXUS HEAVY DUTY (N! BF Heavy Duty), które odbędzie się w marcu w Abu Dhabi.

Gael Escribe, Dyrektor Generalny NEXUS powiedział:

– Sektor Heavy Duty jest ważnym elementem rynku aftermarket, a my już osiągnęliśmy na nim pewne sukcesy. Sieć warsztatów NEXUSTRUCK ma ugruntowaną pozycję w Hiszpanii i Portugalii, a także przyciąga coraz większą uwagę naszych członków z Ameryki Północnej, Bliskiego Wschodu, Europy i Afryki. Jesteśmy zachwyceni faktem, że mamy wśród nas taką osobę, jak Janusz, który dołącza do NEXUS jako nasz pierwszy Truck Business Developer. Jego doświadczenie jest nieocenione, ponieważ staramy się rozwijać jeszcze bardziej w sektorze Heavy Duty z myślą o naszych członkach i dostawcach.

Janusz Zieliński mówi w czterech językach – poza polskim także po angielsku, niemiecku, i rosyjsku. Jest instruktorem narciarstwa i entuzjastą klasycznych samochodów Alfa Romeo. Po objęciu nowego stanowiska powiedział:

– Mając pewne doświadczenia z NEXUS zdobyte w przeszłości, mogę powiedzieć, że jest to najbardziej dynamiczna i przyszłościowo myśląca międzynarodowa grupa zakupowa na świecie. Moja nowa rola, jak i postawione wyzwanie są dla mnie ekscytujące.

NEXUS posiada obecnie 42 członków działających w sektorze Heavy Duty oraz 47 dostawców części do pojazdów ciężarowych, generujących łączny obrót na poziomie 3 mld 300 milionów euro, co stanowi ok. 20% całkowitego wolumenu grupy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!