Niewidzialna naczepa? Nowy wynalazek Valeo.

16 stycznia 2019, 12:15

Firma Valeo zaprezentowała na targach CES 2019 prototyp zaawansowanej kamery cofania, która umożliwia obserwację przestrzeni za pojazdem, nawet gdy ten ciągnie przyczepę.

Zestaw Valeo XtraVue Trailer to kamery montowane z tyłu pojazdu oraz z tyłu przyczepy. Obraz z nich jest łączony w taki sposób, by kierowca na ekranie multimedialnym mógł zobaczyć, co dzieje się za pojazdem, patrząc jakoby przez niewidzialną przyczepę. Kamery skonfigurowano tak, by do minimum ograniczyć tzw. “martwe pole” widzenia.

Rozwiązanie zaprezentowano na przykładzie samochodu osobowego ciągnącego zabudowaną przyczepę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by w momencie jego wprowadzenia na rynek było dostępne również dla ciągników siodłowych i naczep.

Ciekawa jest także zapowiedź producenta, dotycząca możliwości łączenia zestawu XtraVue z fabrycznymi systemami kamer pojazdów.

Valeo XtraVue jest na razie w fazie prototypu i nie wiadomo, kiedy trafi na rynek.
Czy skorzystalibyście z takiego udogodnienia? Napiszcie nam w komentarzu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 22 stycznia 2019, 13:02 1 -1

To jest pic na wode to moze zrobic 10 letnie Dziecko to sa tylto dwie kamery i jeden ekran koszt tego nie przekracza 600 zlotych maximum.

Odpowiedz