Kögel przedstawi naczepę Trucker Tipper na targach Bauma

30 stycznia 2019, 7:41

Główną atrakcją Kögel na targach Bauma 2019 będzie Kögel Trucker Tipper (KTT). Naczepę KTT będzie można oglądać od 8 do 14 kwietnia na targach bauma 2019 na wspólnym stoisku Humbaur/Kögel 928/1 na terenie otwartym.

KTT posiada ramę o zoptymalizowanej wadze i ładowności oraz wywrotkę wannową. Prezentowana na targach bauma IAA 2019 3-osiowa wywrotka wannowa o pojemności ładunkowej 24 m³ to wariant wyposażony w koryto z dnem o grubości czterech milimetrów ze stali Hardox 450, ściany boczne z blachy aluminiowej o grubości pięciu milimetrów oraz w ścianę tylną z  blachy aluminiowej o grubości siedmiu milimetrów. Połączenie to nadaje się do materiałów budowlanych, takich jak tłuczeń czy żwir. W porównaniu z wywrotką wannową firmy Kögel ze stalowymi ścianami bocznymi o grubości czterech milimetrów i stalową ścianą tylną również o grubości czterech milimetrów można dzięki nowym burtom i ścianie tylnej z aluminium zaoszczędzić do 430 kilogramów masy własnej.

Wywrotki wannowe mają dłuższy o 170 milimetrów zwis wanny wywrotki. Odchylana do góry składana blokada zabezpieczenia przeciw wjazdowego i opcjonalna płyta krawędziowa na zabezpieczeniu przeciwwjazdowym zapobiegają zabrudzeniu podczas przechylania. Haki blokujące są wsuwane przy rozładunku automatycznie do wnętrza tylnej burty, przez co są lepiej chronione przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami. Blokada tylnej burty chroni przed przedostawaniem się kamieni i pomaga, aby boczne ściany zamykały się optymalnie wraz z klapą ściany tylnej.

Na wystawionym modelu Kögel Trucker Tipper opcjonalnie można zobaczyć wielokomorowe światła tylne LED z wbudowanym monitorowaniem tyłu pojazdu. Czujniki monitorowania tyłu pojazdu zajmują niewiele miejsca w tylnych lampach i mocowaniu tablicy rejestracyjnej.

Napędzana oś SAF TRAK to opcja Kögel Trucker Tipper jako wspomaganie jazdy po pochyłościach i trudnym terenie. Dodatkowy posuw wywrotki wannowej Kögel zapewniają dwa hydrauliczne promieniowe silniki tłokowe umieszczone w piastach kół napędzanej osi przyczepy. Układ napędowy wykorzystuje ciśnienie hydrauliczne pojazdu do podnoszenia wanny.

Aby zwiększyć ładowność naczepa Kögel Trucker Tipper ma lekkie wyposażenie, takie jak aluminiowe felgi i aluminiowe zbiorniki powietrza. Produkt prezentowany na targach bauma 2019 ma m.in. wyposażenie specjalne, takie jak skrzynka narzędziowa, pomost obsługowy, plandeka rolowana, oś podnoszona oraz migające boczne światła sygnalizacyjne w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drodze i uniknięcia wypadków przy skręcaniu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!