Autobusy hybrydowe Volvo pojadą do Koszalina

6 marca 2019, 13:13

MZK w Koszalinie rozstrzygnął przetarg na dostawę miejskich autobusów hybrydowych o długości 12 metrów. Wybrana została oferta Volvo – firma dostarczy pięć tego typu pojazdów.

Volvo dostarczy do Koszalina pięć miejskich autobusów hybrydowych Volvo 7900 Hybrid. Zostaną one w całości wyprodukowane w Polsce – we wrocławskiej fabryce Volvo i trafią do Koszalina w ciągu sześciu miesięcy. Autobusy wyposażone będą w trzy pary drzwi dla pasażerów, 29 miejsc siedzących, co najmniej 55 stojących, klimatyzację, system informacji pasażerskiej, porty USB do ładowania smartfonów, kasowniki oraz monitoring.

Autobusy hybrydowe Volvo 7900 Hybrid mają możliwość jazdy wyłącznie na silniku elektrycznym na dystansie co najmniej kilkuset metrów, np. podczas ruszania z przystanków czy świateł. Dopiero po osiągnięciu prędkości 15-20 km/h automatycznie przełączają się na zasilanie silnikiem diesla. Takie rozwiązanie sprawia, że zużywają od 30 do 40 proc. mniej paliwa i emitują od 40 do 50 proc. mniej spalin w porównaniu z analogicznymi autobusami napędzanymi wyłącznie silnikiem diesla.

– Napęd hybrydowy bardzo dobrze sprawdza się w ruchu miejskim – dzięki wykorzystaniu silnika elektrycznego podczas zatrzymania – np. na przystankach i przy niedużych prędkościach – zużywa mniej paliwa, emituje mniej zanieczyszczeń, jest cichy, a co za tym idzie – dużo bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjne autobusy napędzane silnikami diesla. powiedziała Małgorzata Durda, dyrektor Volvo Buses na Polskę i Kraje Bałtyckie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!