Klocki hamulcowe MEYLE-PD do ciężarówek

6 marca 2019, 12:49

MEYLE od wielu lat jest partnerem technicznym europejskich wyścigów ciężarówek. Kooperacja polega na wymianie informacji i jest wykorzystywana do projektowania części samochodowych. Nowe okładziny hamulcowe MEYLE-PD są pierwszymi elementami opracowanymi we współpracy z zespołem wyścigowym.

W ofercie pojawiło się pięć nowych pozycji okładzin hamulcowych, oferowanych w kompletnym zestawie montażowym. W ich konstrukcji zastosowano specjalną mieszankę cierną mającą posiadającą odpowiednią specyfikację dla wielotonowych pojazdów. Ma ona poprawić skuteczność hamowania i skrócić jego drogę. Nowe okładziny hamulcowe zostały wykonane według normy ECE-R90 i są dostosowane do ekstremalnych obciążeń występujących w wyścigach samochodów ciężarowych oraz w codziennym ruchu drogowym.

– Naszym celem było opracowanie okładzin hamulcowych, które spełnią wysokie wymagania naszych klientów i oczywiście naszego zespołu wyścigowego. Nowe elementy przetestowaliśmy  na trasie wyścigowej. Nawet gdy wyścigi to dla pojazdów użytkowych raczej rzadkość – nasi klienci wiedzą, że elementy hamulcowe MEYLE poradzą sobie bez problemu w podobnych sytuacjach – powiedział Sven Nielsen, kierownik ds. strategii i rozwoju produktów MEYLE.

Porada warsztatowa MEYLE 1: podczas wymiany okładzin hamulcowych MEYLE zaleca również wymianę wskaźników zużycia, ponieważ z reguły nie jest możliwe dalsze używanie styków ostrzegawczych.

Porada warsztatowa MEYLE 2: W przypadku niektórych okładzin hamulcowych należy użyć specjalnego narzędzia do montażu i demontażu. W nowych klockach hamulcowych zestaw do montażu jest dołączony.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!