Regulacje prawne dotyczące materiałów konstrukcyjnych – event CLEPA

7 marca 2019, 16:03

Przemysł motoryzacyjny wykorzystuje dużą ilość materiałów do budowy pojazdów, w tym żelazo, aluminium, stal, szkło, gumę czy miedź. Przyszłości tej ważnej części rynku zostanie poświęcone wydarzenie zainicjowane przez organizację CLEPA pod hasłem “Materials Regulations Event”.

Materiały konstrukcyjne wykorzystywane w motoryzacji ewoluowały na przestrzeni lat stając się coraz lepszymi i bezpieczniejszymi. Ich zastosowanie ewoluowało równolegle z nowymi technologiami produkcji samochodów, przyczyniając się do konstruowania coraz lżejszych i bardziej ekologicznych maszyn.

Badania i rozwój w zakresie materiałów mają zasadnicze znaczenie dla obniżenia kosztów produkcji, zwiększania możliwości recyklingu oraz maksymalizacji korzyści związanych z oszczędnością paliwa. Niższa masa materiałów bez utraty właściwości wytrzymałościowych jest teraźniejszością i przyszłością przemysłu motoryzacyjnego. W związku z tym trendem, na pierwszy plan wysuwają się wciąż nowe surowce i pomysły na ich wykorzystanie.

CLEPA, czyli Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części, zgromadzi światowych ekspertów, aby omówić ten i inne tematy podczas wydarzenia o nazwie “Materials Regulations Event”. Jest to corocznie największa konferencja poświęcona regulacjom dotyczącym materiałów w Europie i zarazem jedno z najbardziej wyczekiwanych spotkań branży. Tematy sesji, które znalazły się w programie to m.in. rozporządzenie REACH (związane z ochroną środowiska), IMDS (Międzynarodowy System Materiałowych Baz Danych) wydanie 12.0, Brexit w kontekście przepisów dotyczących substancji chemicznych, dyrektywa “End of life” w Japonii, Chinach i Indiach czy raport Global Chemicals Outlook (dotyczący zarządzania chemikaliami i odpadami).

– Będzie to już 12. edycja otwartego dla wszystkich wydarzenia, które uznawane jest za idealną platformę do dyskusji na temat kwestii technicznych, związanych z materiałami oraz najnowszymi zmianami legislacyjnymi na poziomie europejskim i ogólnoświatowym. Będzie to także wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się więcej o najnowszych działaniach prowadzonych przez międzynarodowe stowarzyszenia partnerskie w Azji i Ameryce. Swoje wystąpienie będzie miał m.in. reprezentant Organizacji Narodow Zjednoczonych – mówi Mariola Hauke z organizacji CLEPA.

“Materials Regulations Event” organizowany przez CLEPA, wraz ze wsparciem firmy DXC, odbędzie się 21 i 22 maja 2019 roku w Stuttgarcie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej organizatora.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!