Wysoka jakość i niezawodność, czyli żarówki i ksenony Boscha do samochodów użytkowych

12 marca 2019, 8:10

Program żarówek Boscha 24 V został stworzony dla wszystkich, którzy chcą w efektywny i ekonomiczny sposób eksploatować flotę pojazdów użytkowych, jednocześnie zapewniając kierowcom wyższy standard bezpieczeństwa.

Kompleksowy program żarówek do samochodów użytkowych to 4 linie produktów w technologii halogenowej i ksenonowej: Trucklight Maxlife, Trucklight, Xenon HID oraz Xenon White HID.

Żarówki 24 V Boscha Trucklight Maxlife posiadają cechy, które są szczególnie cenione w branży transportowej:

  • Komfort – zwiększone ciśnienie i polepszona struktura gazu wypełniającego żarówkę poprawia jasność emitowanego światła i spowalnia zużywanie się żarnika.
  • Ekonomiczność – wysokotemperaturowa optymalizacja powierzchni drutu wolframowego użytego do produkcji żarnika podnosi trwałość żarnika.
  • Trwałość i niezawodność – żarnik wykonany w technologii podwójnej skrętki oraz  dodatkowe punkty jego mocowania zapewniają zwiększoną odporność na wstrząsy i drgania.

Wszystkie żarówki Boscha do użytku zewnętrznego oraz lampy wyładowcze posiadają niezbędne homologacje, co jest potwierdzeniem ich wysokiej jakości.

Lampy wyładowcze Boscha Xenon White HID i Xenon HID

Z roku na rok coraz więcej samochodów wyposażonych jest w lampy wyładowcze. Ich zaletą, w porównaniu ze standardową żarówką samochodową, jest światło znacznie poprawiające widoczność dzięki wysokiej wydajności świetlnej – ksenony generują do nawet 250% więcej światła. Charakteryzuje je ciągłość i równomierność oświetlenia, co daje w efekcie bardzo dokładne doświetlenie całej drogi oraz pobocza.

Lampy wyładowcze dostarczają światło o jasnej barwie zbliżonej do światła dziennego, znacznie poprawiając komfort jazdy nawet podczas długich podróży. Dlatego coraz częściej wykorzystywane są w samochodach ciężarowych, w których komfort kierowcy jak i widoczność mają ogromne znaczenie. Nowa linia Xenon White HID ma zwiększoną temperaturę barwową światła do około 5500 K i aż o 20% wyższą moc świetlną w porównaniu ze standardowymi żarnikami.

Najważniejsze cechy lamp wyładowczych Xenon Boscha w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami:

  • niższe zużycie energii,
  • dłuższa żywotność,
  • białe światło zbliżone do dziennego, mniej męczące oko kierowcy.

Obydwa rodzaje żarników zapewniają jasne światło dzienne i łączą w sobie zalety takie, jak wysoka moc świetlna, niskie zużycie energii w porównaniu z tradycyjną żarówką oraz długi okres eksploatacji.

Linia Typ Nr Bosch Trzonek
Xenon HID D2R 1 987 302 903 P32d-3
Xenon HID D2S 1 987 302 904 P32d-2
Xenon HID D1S 1 987 302 905 PK32d-2
Xenon HID D4S 1 987 302 906 P32d-5
Xenon HID D3S 1 987 302 907 PK32d-5
Xenon White HID D1S 1 987 302 909 PK32d-2
Xenon White HID D2S 1 987 302 910 P32d-2

Ofertę oświetleniową Boscha do samochodów użytkowych uzupełniają lampy dodatkowe, lampy robocze, lampy ostrzegawcze oraz akcesoria.

Dowiedz się więcej

Opublikowane przez: TruckFocus.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!