Scania na targach Bauma

8 kwietnia 2019, 10:54

Na stoisku Scania podczas targów Bauma 2019 zaprezentowane zostały udoskonalenia wprowadzone w pojazdach firmy – między innymi 9- i 13-litrowe silniki które mają gwarantować niższe zużycie paliwa. Podczas imprezy świętowane było także 50-lecie silnika V8.

– Tym razem podczas targów Bauma chcemy zainspirować zmiany w bardzo różnorodnym segmencie budowalnym. Zaprezentujemy, jak sprostać wyzwaniom związanym ze zrównoważonym rozwojem, bez kompromisów w zakresie wydajności, czy zysku. Oferujemy produkty i usługi niezbędne do skutecznego działania i utrzymania odpowiedniego całkowitego kosztu użytkowania – komentuje Aleksander Vlaskamp, wiceprezes, dyrektor Scania Trucks.

Podczas targów zaprezentowanych zostało pięć pojazdów ciężarowych Scania przeznaczonych dla branży budowlanej: cztery w hali i jeden na ekspozycji zewnętrznej. Pojazdy te mogą być napędzane uwodornionym olejem roślinnym (HVO).

– Choć elektryfikacja i inne rozwiązania alternatywne zyskują na znaczeniu w tej dynamicznie zmieniającej się branży, silniki spalinowe wciąż mają wiele do zaoferowania. Dążąc do gospodarki wolnej od paliw kopalnych, nadal będziemy na nich polegać. W Scania stale podnosimy wydajność paliwową naszych produktów, dlatego jesteśmy dumni z nowych rozwiązań, takich jak udoskonalona gama silników 13-litrowych, którą prezentujemy – dodaje Aleksander Vlaskamp.

Na targach Bauma przedstawione zostały również usługi telematyczne Scania dla silników przemysłowych i morskich oraz sprzętu, który napędzają. Umożliwiają one monitorowanie floty i optymalizację jej dyspozycyjności. Usługi te opierają się na wiedzy czerpanej z analizy danych z przeszło 350 tys. pojazdów ciężarowych i autobusów Scania, połączonych w ramach sieci.

– Zamierzamy również przypomnieć, że legendarny silnik Scania V8, który zadebiutował w 1969 r. kończy 50 lat. W swojej najnowszej odsłonie nadal jest naszym reprezentacyjnym rozwiązaniem o wyjątkowych osiągach. Będziemy świętować jubileusz przez cały 2019 r., zatem trzymajcie rękę na pulsie – komentuje Vlaskamp.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!