Valeo dostawcą roku w segmencie części do pojazdów użytkowych

, 11 kwietnia 2019, 12:20

Podczas ceremonii rozdania nagród z obszaru najlepszych praktyk, firma Frost & Sullivan uhonorowała Valeo tytułem „European CV Aftermarket Supplier Company of the Year 2018”.  

Nagroda została przyznana między innymi za obsługę klienta, innowacyjność produktów, która przyczynia się do obniżania kosztów utrzymania flot oraz atrakcyjne pakiety gwarancyjne.

Europejski aftermarket w segmencie pojazdów użytkowych gwałtownie się rozwija. Jednocześnie jego zapotrzebowanie i złożoność kształtowane są przez kluczowe wyzwania: zaostrzeniu ulegają przepisy, światowe sieci dystrybucyjne stają się niezwykle silne, managerzy flotowi skupiają się jeszcze bardziej na całkowitym koszcie posiadania (TCO), warsztaty muszą sobie radzić z coraz to bardziej zaawansowaną technologią, a kierowcy coraz bardziej cenią sobie komfort.

Firma Valeo dokłada starań, by wyjść naprzeciw potrzebom poprzez innowacyjność produktów, wartości dodane, czy też wydajne rozwiązania cyfrowe.

Firma Frost & Sullivan doceniła Valeo poprzez takie inicjatywy jak:

  • Program Tech’Care – w ramach obsługi klienta, Valeo oferuje skierowany do specjalistów z branży aftermarketowej (warsztatów i dystrybutorów) program szkoleń technicznych, promocji oraz wsparcia. Zespół Valeo poszerza wiedzę klientów poprzez organizowane na miejscu warsztaty prezentujące części i rozwiązania konkretnych problemów. Dodatkowe wsparcie w poszerzaniu wiedzy niosą wdrożone przez Valeo moduły e-learningowe.
  • Tech @ssist jest platformą umożliwiającą wolny dostęp do wszystkich informacji technicznych Valeo (instrukcji montażu, diagnostyki, biuletynów technicznych, filmów instruktażowych itp.) za pomocą jedynie dwóch kliknięć za pośrednictwem portalu valeoservice.pl. Narzędzie to jest źródłem informacji technicznych – zostało stworzone przez Valeo, by pomóc szybko wyszukać części: po modelu samochodu, numerze VIN lub numerze referencyjnym produktu. Dzięki temu warsztaty są w stanie znacznie ograniczyć przestoje pojazdów podczas serwisowania oraz otrzymują gwarancję dokładności podczas zamawiania części Valeo.

Pozostałe docenione rozwiązania Valeo

Firma Frost & Sullivan zwróciła także uwagę na inne cechy, które wyróżniają Valeo:

  • 2-letni okres gwarancji oraz nieograniczony przebieg dla sprzęgieł montowanych w pojazdach użytkowych, Valeo skupiło się także na zapewnieniu jednorodnego schematu gwarancyjnego w całej Europie.
  • Klocki hamulcowe Valeo OptiPACK to klocki hamulcowe, które dzięki zastosowaniu koncepcji all-in-one box gwarantują warsztatom lepszą wydajność w procesie serwisowania pozwalając na oszczędność czasu. Zastosowany materiał cierny został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu równowagi jakości do ceny, by zapewnić możliwą wysoką trwałość oraz wydajność w celu zoptymalizowania  TCO.
  • Oszczędność paliwa dzięki tarczy sprzęgłowej TH dostosowanej do Euro 6 – umożliwia zmniejszenie drgań o 40% przy maksymalnym momencie obrotowym nawet do 3500 Nm. Dzięki gładkiemu przeniesieniu napędu, tarcza pozwala na zmniejszenie prędkości obrotowej silnika nawet o 200 obrotów, co daje oszczędność paliwa nawet o 2%(650 € z 750 € na rok na pojazd długodystansowy).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!