Goodyear na targach bauma 2019

, 11 kwietnia 2019, 14:11

Podczas targów bauma, organizowanych w Monachium, Goodyear przedstawił najnowsze produkty i rozwiązania dla flot pracujących na budowach. Na stoisku firmy można było zobaczyć między innymi debiutującą na rynku linię OMNITRAC, dedykowaną na oś prowadzącą i napędową, przeznaczoną dla ciężarówek pracujących w zastosowaniach mieszanych.

Nowe ogumienie wyróżnia się optymalną odpornością na uszkodzenia i dłuższym okresem eksploatacji. Opony OMNITRAC opracowano z myślą o pojazdach, które pracują we współczesnych zastosowaniach mieszanych – w trudnych warunkach na nieutwardzonych nawierzchniach, lecz w dużej mierze także na drogach. Do tej grupy zaliczają się wywrotki, betoniarki, pompy do betonu i naczepy niskopodwoziowe pracujące na placach budowy, a także samochody ciężarowe wykorzystywane w branży komunalnej, recyklingu, wyrębie i rolnictwie.

Firma prezentuje również opatentowany system analityki predykcyjnej – Goodyear TPMS Heavy Duty, będący częścią rozwiązania Goodyear Proactive Solutions. Usługa ta dostarcza operatorom maszyn OTR precyzyjnych danych o stanie opon w czasie rzeczywistym.

Oprócz tego, odwiedzając stoisko amerykańskiego koncernu, można poznać zasady działania systemu monitorowania opon OTR EMTrack oraz zobaczyć najnowszy produkt, dedykowany dla potrzeb wozideł przegubowych i zgarniarek – oponę TL-4A.

– Goodyear ma jedną z najszerszych ofert opon i usług oponiarskich dla branży budowlanej, proponujemy rozwiązania dla praktycznie każdej maszyny na rynku. Stale wprowadzamy nowe i ulepszone produkty, które przenoszą coraz większe obciążenia w najtrudniejszych warunkach pracy. Jednak dostarczanie świetnych opon to dla nas za mało. Idziemy o krok dalej i oferujemy również pełen zestaw aktywnych rozwiązań bazodanowych, które skracają przestoje pojazdów, poprzez zmniejszanie liczby awarii związanych z oponami nawet o 85 procent – powiedział Octavian Velcan, dyrektor zarządzający pionu OTR Goodyear w regionie EMEA.

Goodyear zapowiedział również wartą 36 milionów dolarów inwestycję w zwiększenie produkcji opon OTR i poprawę efektywności procesów produkcyjnych w zakładzie w Colmar-Berg w Luksemburgu.

– Globalne zapotrzebowanie na wysokiej jakości opony OTR stale rośnie dzięki ekspansji branży górniczej i budowlanej, a także rozwojowi w sektorze portowym i przemysłowym. Planowana inwestycja w działalność operacyjną pozwoli nam odpowiedzieć na rosnący popyt i lepiej obsługiwać codzienną pracę naszych klientów, poprzez pełną ofertę wysokiej jakości produktów i rozwiązań dla pojazdów ciężarowych i maszyn pracujących w terenie – powiedział David Anckaert, wiceprezes działu opon komercyjnych Goodyear w Europie.

Pełną oferta Goodyear dla branży OTR można znaleźć na stoisku nr 224 w hali A6.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!