IVECO na targach Bauma 2019

, 12 kwietnia 2019, 11:12

IVECO, wspólnie z CASE Construction Equipment, uczestniczyło w targach Bauma 2019, prezentując swoją ofertę pojazdów przeznaczonych do eksploatacji w kamieniołomach, recyklingu, budownictwie miejskim oraz budowie dróg.

IVECO przedstawia najnowszą generację modelu Daily 4×4, czyli pierwszy na rynku samochód z napędem 4×4 o dopuszczalnej masie całkowitej 7 ton i ładowności do 4300 kg, a także rozszerzoną ofertę obejmującą pełną gamę drogowych i terenowych lekkich pojazdów użytkowych.

IVECO uczestniczy w wystawie Bauma 2019 odbywającej się w Monachium w dniach 8 – 14 kwietnia 2019 r., gdzie na wspólnym stoisku z firmą CASE Construction Equipment prezentuje swoją ofertę dla sektora budowlanego. Wystawione pojazdy reprezentują ofertę marki uwzględniając wszelkie zadania transportowe, w tym eksploatację w kamieniołomach, recyklingu oraz budownictwie miejskim i drogowym. Goście stoiska mogą obejrzeć między innymi terenowy samochód ciężarowy IVECO Astra HHD9, gamę pojazdów Stralis X‑Way opracowaną specjalnie z myślą o logistyce materiałów budowlanych, a także nową generację Daily 4×4.

Na stoisku podzielonym na strefy odpowiadające poszczególnym sektorom — kamieniołomom, recyklingowi, budownictwu miejskiemu i budowie dróg — firma prezentuje pojazdy, które wraz ze sprzętem CASE tworzą kompletne rozwiązania zaspokajające specyficzne wymagania klientów z tych sektorów.

Rozwiązaniem dla sektora recyklingu jest zasilany gazem ziemnym ciężarowy Stralis NP 6×2 z żurawiem i wywrotką. Samochód oferuje ładowność i osiągi porównywalne z odpowiednikiem wyposażonym w silnik zasilany olejem napędowym, wyróżniając się niską emisją zanieczyszczeń i hałasu. Głośność na poziomie 71 dB (test Piek Quiet Truck) to atut w przypadku pojazdu używanego do zbiórki odpadów w miastach, często w godzinach nocnych lub wczesno-porannych.

Podwozie Stralis X‑Way 6×4 z trójstronną wywrotką, eksponowane w strefie budownictwa drogowego, reprezentuje ofertę IVECO opracowaną specjalnie na potrzeby transportu materiałów budowlanych zarówno po drogach, jak i w terenie. Prezentowany egzemplarz jest dostępny z dołączanym hydrostatycznym napędem przedniej osi. Zwiększa to jego zdolności terenowe pozwalając na eksploatację w trudnych warunkach, a gdy układ jest wyłączony – zapewnia niższe zużycie paliwa i niską emisję hałasu podczas jazdy szosowej.

W strefie budownictwa miejskiego IVECO prezentuje flagową wersję nowego Daily 4×4. To pierwszy na rynku pojazd z napędem 4×4 o dopuszczalnej masie całkowitej 7 ton i ładowności do 4300 kilogramów, dostępny z nadwoziem o długości do 5 metrów. Rodzina modeli Daily została niedawno poszerzona o nowe odmiany z napędem na wszystkie koła i przekładnią manualną lub 8‑biegową przekładnią Hi‑Matic, a także o nowe wersje furgonów. Wśród licznych dostępnych wersji są między innymi podwozia z kabiną pełną i przystosowaną do zabudowy oraz załogową, o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) 3,5, 5,5 i 7 ton, a także 5,5- i 7‑tonowe furgony, w konfiguracji terenowej z kołami pojedynczymi lub uniwersalnej z kołami bliźniaczymi na osiach napędowych.

Furgony dysponują przestrzenią ładunkową o kubaturze od 9 do 18 m3 w przypadku pojazdów terenowych z pojedynczymi kołami oraz od 16 do 18 m3 w pojazdach z kołami bliźniaczymi, przeznaczonych do eksploatacji szosowo-terenowej. Daily 4×4, napędzany 3‑litrowym silnikiem F1C Euro VI rozwijającym moc 180 KM i moment obrotowy 430 Nm. Wyposażone jest także w hamulce tarczowe z ABS i elektronicznym programem stabilizacji (ESP).

W strefie poświęconej kamieniołomom można zobaczyć nowy 65‑tonowy samochód ciężarowy IVECO Astra HHD9 8×6 Euro VI z wywrotką o pojemności 24 m³ o wzmocnionej konstrukcji, automatyczną skrzynią biegów oraz specjalnym osprzętem z oznakowaniem CE potwierdzającym zgodność z wymaganiami dyrektywy maszynowej. Samochód jest częścią gamy pojazdów Astra przystosowanych do eksploatacji w ciężkich warunkach terenowych w branży naftowo-gazowej, górnictwie, kamieniołomach, ciężkim budownictwie oraz transporcie ciężkich ładunków.

Na stoisku można również zobaczyć Daily Hi‑Matic w konfiguracji i barwach furgonu serwisowego CASE z zabudową mobilnego warsztatu wykonaną przez firmę SORTIMO. Samochód jest wyposażony w oferowaną w tej klasie wyłącznie przez IVECO 8‑biegową przekładnię automatyczną oraz 3‑litrowy silnik F1C rozwijający 180 KM mocy i 430 Nm momentu obrotowego. Tylne zawieszenie pneumatyczne ogranicza wibracje, z korzyścią dla stanu narzędzi i sprzętu w mobilnym warsztacie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!