Premiera systemu opłat drogowych EETS

, 18 kwietnia 2019, 14:25

Dzięki wprowadzeniu europejskiego elektronicznego systemu poboru opłat drogowych EETS w Niemczech, właściciele flot mają obecnie możliwość rozliczania opłat drogowych w Niemczech za pomocą urządzenia pokładowego BP Tollbox dla EETS, które zostało wprowadzone na rynek w ubiegłym roku.

Po zakończeniu projektu pilotażowego na jednym z najważniejszych rynków i krajów tranzytowych w Europie, usługa BP jest obecnie dostępna w Niemczech. Oprócz zintegrowanego rozliczania wszystkich opłat i korzystania z podstawowej oferty np. karta paliwowa, analizy i raporty, właściciele flot mogą, po uprzedniej aktywacji, uzyskać dostęp do funkcji telematycznych.

– Dzięki wprowadzeniu na niemiecki rynek sieci EETS możemy zaoferować zarządcom flot i kierowcom zaawansowane rozwiązanie techniczne jakim jest BP Tollbox dla EETS, które można obecnie stosować w ośmiu europejskich krajach. Korzystanie z tego urządzenia zwiększa przejrzystość danych dotyczących floty i znacznie redukuje ilość czynności administracyjnych – wyjaśnia Jeroen de Vries, Dyrektor ds. sprzedaży w BP odpowiedzialny za karty paliwowe w Europie.

Pakiet zaawansowany tzw. EETS Advanced, obejmuje kilka dodatków i rozwiązań. W ramach funkcji telematycznych można uzyskać dostęp do Centrum Telematycznego. Umożliwia ono sprawdzenie pozycji wszystkich pojazdów wyposażonych w BP Tollbox dla EETS. Zyskujemy także inne szczegółowe informacje takie jak status pojazdu (w ruchu, oczekuje lub parkuje), ostatnią przejechaną trasę oraz sytuację na drodze. Można także przeglądać szczegółowe dane na temat aktywności pojazdu w czasie. W ramach oferty pakietowej klienci BP otrzymują również dostęp do dwóch aplikacji – jednej dla menadżera floty i jednej dla kierowcy. Jeżeli obie aplikacje są zalogowane w tym samym czasie, możliwa jest łatwa komunikacja między nimi. Zarządzający flotą mogą także przeglądać wszystkie informacje z Centrum Telematycznego za pomocą aplikacji mobilnej.

Karty paliwowe BP, z których można korzystać w całej Europie oraz transakcje dokonane z ich użyciem wymienione są razem z wszystkimi opłatami drogowymi na jednym rozliczeniu, na przykład korzystanie z przepraw promowych, mycie pojazdów ciężarowych lub parkowanie. Dzięki temu istnieje możliwość prostego monitorowania wszystkich kosztów.

BP Tollbox dla EETS można także wymieniać pomiędzy pojazdami. Nie jest konieczna do tego wizyta w warsztacie ani korzystanie z różnych urządzeń dla poszczególnych krajów.

Z BP Tollbox dla EETS można obecnie korzystać we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, w tym w tunelu Liefkenshoektunnel, we Włoszech, Austrii, Polsce (obecnie na autostradzie A4 na trasie Kraków-Katowice), a teraz po raz pierwszy w Niemczech. W tym roku dodane zostaną dalsze kraje, w tym Węgry, Polska, Norwegia (AutoPass System), Słowenia oraz mosty Öresund i Storebaelt. Gdy zasięg zostanie rozszerzony, urządzenie BP Tollbox dla EETS można aktualizować bezprzewodowo.

BP oferuje rozwiązanie do rozliczania opłat drogowych we współpracy z Trafineo. Klienci posiadający karty paliwowe BP już korzystają z usług takich jak bezpieczne parkowanie, mycie ciężarówek czy połączenia promowe oferowane na wyłączność za pośrednictwem firmy Trafineo we współpracy z PIQUE Ferry Agency GmbH.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Krakus, 23 kwietnia 2019, 13:12 0 0

Wkrótce zabraknie miejsca na szybie na te wszystkie urządzenia...

Odpowiedz

Andrzej, 3 września 2019, 12:02 0 0

...nie polecam co innego mówi handlowiec bp a co innego na umowie miał być rabat a płace 2,8% procenta więcej i umowa na 36 miesięcy i kary za rozwiązanie....ale cóż polak mądry po szkodzie bo nie czytał tych wszystkich kaluzurek....

Odpowiedz