Meritor rozbudowuje fabrykę Steyr w Austrii

, 23 kwietnia 2019, 9:19

Meritor rozbudował zakład w Stadtgut Steyr. Powstał tam trzykondygnacyjny kompleks biurowy o powierzchni prawie 1000 metrów kwadratowych oraz hala produkcyjna o powierzchni około 1600 metrów kwadratowych.

– Ten nowy budynek oferuje najlepsze warunki pracy nie tylko dla dalszego rozwoju naszych produktów, ale także dla nowych innowacji i rozwiązań w zakresie elektryfikacji i innych pojawiających się rozwiązań – powiedział Walter Hattinger, dyrektor zarządzający Meritor GmbH w Austrii.

W kompleksie tym opracowywane są skrzynie biegów na potrzeby mobilności elektrycznej, skrzynki transmisyjne e-mobilności, skrzynie transferowe i specjalistyczne rozwiązania układów napędowych dla rynków europejskich i światowych. Personel inżynieryjny koncentruje się na niestandardowych rozwiązaniach, od prototypowania po rozwój aż do wdrożenia do produkcji.

Meritor z siedzibą w Troy, Michigan, USA, zatrudnia około 9 000 pracowników i generuje przychody w wysokości około 4 mld USD. Grupa prowadzi lokalizacje korporacyjne na całym świecie, większość z nich w Ameryce Północnej. Meritor Steyr jest jednym z ośmiu oddziałów w Europie. Firma produkuje około 430 000 osi do pojazdów ciężarowych oraz dużych pojazdów, co czyni ją liderem na rynku światowym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Krakus, 2 maja 2019, 11:15 0 0

1000 m2 dla urzędasów, a na produkcję - 1600 m2. Typowa kom-Unia...

Odpowiedz