Scania R450 z tytułem Green Truck 2019

, 12 czerwca 2019, 11:15

Scania R 450 nowej generacji została uznana za najbardziej ekonomiczny i przyjazny dla środowiska pojazd ciężarowy w swojej klasie. Prestiżowa nagroda Green Truck trafiła do Scania po raz trzeci z rzędu.

Green Truck 2019 to nagroda przyznawana przez redakcje „VerkehrsRundschau” oraz „Trucker”, renomowanych, niemieckich magazynów branżowych na podstawie wyników testów prasowych. W testach porównywano poziom zużycia paliwa trzynastu pojazdów.

Scania R 450 okazała się najlepsza. Przeciętne spalanie pojazdu było najniższe spośród wszystkich biorących udział w testach i wyniosło 23,25 l/100 km. Podobnie, jeśli chodzi o emisję CO2, która wyniosła 738 g/km. Scania R450 osiągnęła przy tym wysoką średnią prędkość – 80,42 km/h. Pojazdy były porównywane na tej samej trasie o długości 353 km.

– Ta nagroda to dla nas zaszczyt, tym bardziej, że została przyznana Scania po raz trzeci z rzędu. Tytuł Green Truck 2019 potwierdza to, o czym przekonali się już nasi klienci na całym świecie: Scania R 450 jest wyjątkowo ekonomicznym pojazdem, jeśli chodzi o zużycie paliwa – komentuje Alexander Vlaskamp, ​​dyrektor Scania Trucks.

To nie jedyna nagroda dla Scania za pojazdy nowej generacji w ostatnim czasie. Decyzją czytelników magazynu „Polski Traker” Scania R została wyróżniona tytułem „Ciężarówka Roku w Polsce 2019”. Scania R nowej generacji to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań Scania dla transportu dalekobieżnego, wykorzystywanych przez polskie firmy transportowe. Obecnie na polskich drogach porusza się już ponad 10 000 tys. pojazdów Scania nowej generacji.

Od czasu wprowadzenia nowej gamy pojazdów Scania na rynek w 2016 r., cieszą się one dużym uznaniem polskich klientów i fanów. Udział rynkowy Scania w Europie w pierwszym kwartale 2019 r. osiągnął rekordowy poziom 19,1 proc.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!