Nowe opony Bridgestone Duravis R002 dla flot

, 27 czerwca 2019, 12:54

Bridgestone wprowadził na rynek uniwersalne opon Duravis R002. Nowy produkt ma umożliwić flotom obniżenie kosztów eksploatacji w wyniku redukcji kosztu przejechanego kilometra dzięki zoptymalizowanej wydajności paliwowej. 

Obecnie, z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie w branży transportowej, właściciele i menedżerowie flot muszą szczególnie maksymalizować efektywność i zarazem minimalizować koszty eksploatacji. Najnowszą generację opon Bridgestone Duravis opracowano i przetestowano we współpracy z 17 flotami z 13 krajów w przeróżnych warunkach eksploatacyjnych.

Według producentów opona Duravis R002 ma gwarantować żywotność zwiększoną o 45% w porównaniu do jej poprzednich modeli, a koszt przejechanego kilometra zmniejszył się o 15% w stosunku do poprzedniego modelu (średnia opon na oś kierowaną, napędową i naczepową). Oszczędności poczyniono także w zakresie emisji CO2.

Duravis R002 to wielofunkcyjne opony dla wszystkich rodzajów flotowych pojazdów ciężarowych mające szeroki zakres zastosowań, od jazdy po drogach regionalnych po autostrady. Opony zapewniają przyczepność na mokrej nawierzchni, ponadto są dostosowane do jazdy w warunkach zimowych, o czym świadczą oznaczenia opon 3PSFM i M+S na osiach kierowanych, napędowych i naczepowych.

Cztery główne rozmiary opon Duravis R002 dostępne będą od września 2019 roku, a w roku 2020 pojawi się sześć dodatkowych rozmiarów. Nowe opony Duravis R002 uproszczą gamę produktów Bridgestone w segmencie uniwersalnym, zastępując wszystkie obecne produkty.

Opony Duravis R002 będą fabrycznie montowane u producentów pojazdów takich jak MAN, SCANIA, DAIMLER, VOLVO, RENAULT, IVECO, po przeprowadzeniu dokładnych testów homologacji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!