Nowy model IVECO już na rynku. To S-WAY.

5 lipca 2019, 9:38

IVECO wprowadza na rynek nowy model S-WAY: samochód ciężarowy do ruchu dalekobieżnego, zaprojektowany „wokół” kierowcy i korzystający z nowoczesnych technologii online.

Na konwencji, która odbyła się w Madrycie w Hiszpanii, marka IVECO zaprezentowała swojej sieci dealerskiej, sprzedawcom, klientom i przedstawicielom prasy międzynarodowej nowy ciężki pojazd IVECO S-WAY, przeznaczony do ruchu dalekobieżnego.

Poprzez tę premierę marka wprowadza na rynek nową rodzinę ciężkich pojazdów IVECO WAY, która oznacza silną zmianę w kierunku rozwiązania transportowego, w którym usługi związane z produktem stają się ważniejsze od samego produktu. Chodzi o dostosowywanie pojazdów do życia kierowcy.

IVECO S-WAY: ciężki samochód ciężarowy IVECO

IVECO S-WAY niesie ze sobą wszystkie rozwiązania wprowadzone w poprzednich generacjach i dodaje nową kabinę, całkowicie przeprojektowaną z myślą o potrzebach kierowcy i właściciela. Samochód został opracowany z naciskiem na komfort kierowcy, rozwój oraz nowy, rozszerzony poziom komunikacji, mający na celu obniżenie całkowitego kosztu posiadania. Zaoferowano model biznesowy, który obejmuje cały cykl życia pojazdu i pomaga klientom IVECO spełniać wymagania ich klientów.

Konstrukcja nowej kabiny zaprojektowanej „wokół” kierowcy ma cechować się ergonomią jazdy i dobrze zaplanowanym rozmieszczeniem elementów. Łączy w sobie funkcjonalność oraz komfort. Konstrukcja uwzględnia również bezpieczeństwo kierowcy dzięki wzmocnionej konstrukcji (zgodność z normą ECE R29.03 dotyczącą zderzeń z udziałem kabiny) i znacznie lepszej widoczności we wszystkich kierunkach i w każdych warunkach.

Podczas projektowania od podstaw zupełnie nowej kabiny, firma IVECO wykorzystała okazję dla zapewnienia oszczędności i zwiększenia produktywności z korzyścią dla rentowności właściciela. Nowa konstrukcja optymalizuje osiągi aerodynamiczne, dodatkowo zwiększając efektywność paliwową pojazdu nawet o 4%. Do niskiego całkowitego kosztu posiadania przyczyniają się również cechy konstrukcyjne, takie jak wieloczęściowy zderzak, który obniża koszty naprawy, ponieważ w przypadku uszkodzenia musi zostać wymieniona jedynie uszkodzona część zderzaka.

IVECO S-WAY: samochód ciężarowy online

Nowy, zaawansowany moduł telematyczny w IVECO S-WAY jest bogatym w możliwości systemem komunikacji. Pozwala gromadzić, przetwarza i wymienia dane w czasie rzeczywistym. Działa na platformie usług opracowanej we współpracy z firmą Microsoft, która zapewnia bezpieczne przechowywanie danych i zarządzanie nimi. Właściciele i kierowcy są stale połączeni z pojazdem poprzez swoje urządzenie mobilne lub komputer PC, korzystając z portalu i aplikacji MyIVECO.

IVECO S-WAY wykorzystuje komunikację bezprzewodową, aby zapewnić większą wygodę kierowcy oraz ułatwić korzystanie z funkcji oceny stylu jazdy, pokładowego trenera. Dostęp online do wyników oraz do funkcji pojazdu zapewnia aplikacja MyIVECO EASY Way.

Zaawansowana komunikacja w IVECO S-WAY została opracowana również po to, aby pomóc operatorom logistycznym w zapewnieniu wyższej rentowności ich działalności, poprzez maksymalizację czasu dyspozycyjności pojazdu i prewencyjnego serwisu. Udostępniono również nową, modułową ofertę spersonalizowanych usług premium, w tym profesjonalne konsultacje paliwowe, zarządzanie flotą i jej konserwację.

IVECO S-WAY i zrównoważony rozwój

Nowy IVECO S-WAY opiera się na osiągach ciężkiej linii marki, osiągając dalszą redukcję emisji cząstek stałych, NOx i CO2. Ma łączyć w sobie niski całkowity koszt posiadania z niską emisją szkodliwych substancji. Uzyskano to dzięki układowi oczyszczania spalin HI-SCR oraz efektywności paliwowej, wynikającej z zaawansowanej technologii silnika i skrzyni biegów Hi-Tronix, a także wielu rozwiązaniom służącym oszczędzaniu paliwa, takich jak inteligentny osprzęt silnika i Smart EGR.

W przypadku operatorów logistycznych pragnących prowadzić „zieloną” flotę, IVECO S-WAY Natural Power pozostaje jedyną ciężarówką na skroplony gaz ziemny oferującą zasięg dalekobieżny do 1600 km przy mocy silnika 460 KM. Dzięki temu pojazdowi, mogą oni korzystać ze wszystkich zalet gazu ziemnego – jedynej obecnie dostępnej od ręki, niskoemisyjnej alternatywy dla oleju napędowego w segmencie ciężkim. Zasilanie gazem ziemnym zapewnia emisję cząstek stałych o 99% niższą niż olej napędowy i o 90% niższą emisję NO2. Do tego, w przypadku użycia biometanu, emisja CO2 jest niższa o 95%.

Oferta IVECO WAY

Nowa seria IVECO WAY jest zwieńczeniem cyklu innowacji produktowych, wprowadzanych już w poprzednich produktach IVECO:

  • Stralis MY2016 – 11% redukcja zużycia paliwa
  • Stralis NP 460 – pierwszy prawdziwie długodystansowy samochód zasilany gazem ziemnym
  • X-WAY – pojazdy do zastosowań w lekkim terenie.

Wszystkie wprowadzane innowacje odpowiadają na kluczowe trendy, którymi kieruje się branża transportowa: zatarcia linii dzielących pojazd od otaczających go usług, zaawansowanej komunikacji, potrzeby przyciągnięcia i utrzymania wysoko wykwalifikowanych kierowców zawodowych oraz coraz bardziej rygorystycznych wymogów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

DPL, 27 września 2019, 14:50 0 0

A stolik zapomnieli?

Odpowiedz

Adam, 27 listopada 2019, 20:20 1 0

Jest stolik jak w Mietku przed fotelem pasażera.

Odpowiedz

Cioza, 25 lutego 2020, 22:52 0 0

Ktoś powie cenę?

Odpowiedz