Kolejny rekord produkcyjny w KH-KIPPER

5 lipca 2019, 13:04

KH-KIPPER od 10 lat odnotowuje wzrost produkcji i obrotów, dlatego w czerwcu padł kolejny rekord produkcyjny. Miesiąc wcześniej, w porównaniu z ubiegłym rokiem firma, miała za sobą wyprodukowanie tysięcznej sztuki i wszystko wskazuje na to, że zamknie ten rok z rekordową liczbą zabudów, przyczep i naczep.

Cała produkcja odbywa się w Polsce. Z zakładów KH-KIPPER w Kajetanowie i Skarżysku-Kamiennej co tydzień wyjeżdża około 45 zabudów, a roczna produkcja wynosi ponad 2000 sztuk zabudów, przyczep i naczep. Aby sprostać zamówieniom, jesienią ubiegłego roku ruszyła budowa nowej hali montażu końcowego oraz budynku biurowego. W hali trwają już końcowe prace i w najbliższym czasie będzie ona oddana do użytkowania.

Zabudowy KH-KIPPER pracują w kopalniach i na placach budowy niemal na całym świecie – w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Południowej czy dalekiej Oceanii, ale dynamika eksportu KH-KIPPER w ostatnich latach była zdecydowanie największa głównie w Europie Zachodniej i Północnej. Nie mniej istotnymi kierunkiem dostaw jest nadal Europa Wschodnia, Południowa oraz dostawy poza granice „starego kontynentu”. Tysięczna sztuka na VOLVO 10×4 będzie transportować urobek z miejsca wydobycia do kruszarki w jednej z kopalń złota w Afryce.

Ładowność pojazdu 10×4 wynosi 45 ton, a objętość skrzyni 30 m3.  Ze względu na ekstremalne warunki eksploatacyjne, główną konstrukcję zabudowy wykonano z odpornej na uszkodzenia wysokowytrzymałej stali HARDOX (podłoga 12 mm i burty 8 mm), a daszek nad kabiną i profile górne z mocnej stali STRENX. Dwa siłowniki hydrauliczne HYVA dwustronnego działania zwiększają stabilność i bezpieczeństwo w trakcie wyładunku i skracają jego czas.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!