18 pojazdów Scania dla MPO w Warszawie

14 sierpnia 2019, 14:02

Śmieciarki Scania, które będą wykorzystywane do obsługi miasta stołecznego Warszawy zapewniają bezpieczną pracę i pozwalają na utrzymanie niskiego kosztu wywozu odpadów. Co więcej, oddziałują w minimalnym stopniu na środowisko, a także generują niski hałas podczas odbioru odpadów, dzięki czemu są mniej uciążliwe dla mieszkańców.

Wszystkie te warunki zostały określone przez MPO w przetargu publicznym, do którego przystąpiła Scania. W ramach umowy do MPO w Warszawie zostało przekazanych 10 pojazdów Scania P320 B6x2x4NA CP14 oraz 8 pojazdów Scania P280 B4x2NA CP14.

Zamówione pojazdy Scania zostały wyposażone w ekonomiczne silniki dopasowane do charakteru pracy, jaką mają wykonywać oraz w automatyczne systemy wyłączania obciążenia silnika w okresach bezczynności zabudowy. Rozwiązania te przyczyniają się do ograniczenia zużycia paliwa o 12%. Ponadto pojazdy posiadają specjalną konstrukcję komunalną układów napędowych, przygotowaną do trudnych warunków pracy. Dzięki temu oszczędności wynikające z ograniczenia kosztów eksploatacyjnych dla jednego pojazdu sięgają nawet 40%.

Śmieciarki Scania wyposażono w nowoczesne wrzutniki, umożliwiające opróżnianie pojemników na śmieci w sposób półautomatyczny. Dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa pracy operatorów pojazdów przyczyniają się też niskie wejścia do kabiny oraz rozmieszczenie osprzętu. Pojazdy zostały również wyposażone w bierne systemy bezpieczeństwa wspomagające kierowcę tj. radar z systemem AEB (automatyczne zatrzymanie pojazdu), ABS, ESP, hamulec automatyczny na wniesieniach Hill Hold oraz kamerę cofania, zwiększającą widoczność podczas manewru cofania. W pojazdach zamontowano interkomy, dzięki którym załoga może porozumiewać się z kierowcą i ostrzegać o zagrożeniach widocznych z tyłu pojazdu.

Wiele funkcji, które spełniają pojazdy Scania przekazane warszawskiemu MPO, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, aby nie doszło do wypadku. Dlatego na zabudowie znajduje się wiele czujników. Bezpylna zabudowa umożliwia też bezpieczne opóźnianie pojemników na śmieci.

Śmieciarki Scania należące do MPO w Warszawie spełniają normę emisji spalin Euro 6. Niskie zużycie paliwa oraz wydłużone okresy między przeglądami pojazdów to parametry, które pozytywnie wpływają na stan środowiska. Zabudowa pojazdów jest szczelna, a zatem możliwe jest zabezpieczenie ładunku przed wyciekiem.

Śmieciarki Scania zostały zaprezentowane podczas konferencji prasowej MPO zorganizowanej z okazji odbioru nowych pojazdów bezpylnych obsługujących miasto stołeczne. Flota pojazdów bezpylnych warszawskiego MPO liczy w sumie ok. 90 pojazdów. We flocie spółki znajduje się 27 pojazdów Scania napędzanych CNG.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!