Elektryczne podnośniki szyb febi

26 sierpnia 2019, 10:06

Obecnie w nowoczesnych pojazdach użytkowych wiele funkcji posiada napęd elektryczny. Elektryczne podnośniki szyb zapewniają komfortową obsługę, do której wystarczy uruchomienie przełącznika.

febi 106303 – podnośnik szyby z silnikiem, strona lewa
febi 35605 – silnik podnośnika szyby, strona lewa

Elektryczne podnośniki szyb zbudowane są z silnika elektrycznego i mechanizmu. Mechanizm porusza szybę w prowadnicy w górę i w dół. Zamontowane w drzwiach podnośniki szyb są wprawdzie dobrze zabezpieczone, jednakże narażone są na wstrząsy
podczas zamykania drzwi. W wyniku tego może zostać uszkodzona mechanika, a połączenia elektryczne mogą się poluzować. Ponadto wskutek częstego otwierania i zamykania drzwi, uszkodzeniu mogą ulec kable umieszczone w prowadnicy pomiędzy kabiną a drzwiami. Jeżeli pojawi się usterka elektryczna, pomimo że kable prowadzące do silnika nie są uszkodzone, a na wtyczce jest napięcie, może to oznaczać problem ze stykami lub samym silnikiem.

W ostatnim przypadku zachodzi konieczność wymiany silnika lub w zależności od konstrukcji i stanu nawet kompletnego podnośnika. Ze względu na koszty, naprawa poszczególnych elementów z reguły nie jest opłacalna.

Obok kompletywnych podnośników szyb (strona lewa = febi 106303, strona prawa = febi 106302) osobno dostępne są również odpowiednie silniki napędzające (strona lewa = febi 35605, strona prawa = febi 35606). Ponadto oferta obejmuje także wiele elementów, takich jak przełączniki podnośnika szyb oraz regulacji lusterek.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: partsfinder.bilsteingroup.com

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!