Główne atrakcje Volvo podczas Busworld 2019

16 października 2019, 12:51

Nowy, całkowicie elektryczny miejski autobus przegubowy, mogący przewieźć do 150 pasażerów oraz nowa 15-metrowa wersja autokaru Volvo 9700 do przewozów długodystansowych. To dwie największe atrakcje na stoisku Volvo Buses podczas tegorocznej międzynarodowej wystawy autobusów Busworld w Brukseli, która potrwa w dniach 18-23 października.

– Wprowadzając na rynek elektryczny przegubowy model Volvo 7900, stwarzamy nowe możliwości dla miast rozwijających zrównoważony transport publiczny, wykorzystujący energooszczędne, ciche i bezemisyjne autobusy. Jednocześnie rozszerzamy naszą ofertę autokarów długodystansowych o nowe warianty, oferując przewoźnikom odpowiednie warunki do zwiększania produktywności. – powiedział Håkan Agnevall, Prezes Volvo Buses.

Podczas Busworld, Volvo pokaże szerszej publiczności nowy, zasilany elektrycznie miejski autobus przegubowy w wersji komercyjnej. Volvo 7900 Electric Articulated może przewieźć do 150 pasażerów, zużywa 80% mniej energii niż analogiczny autobus o napędzie diesla i stanowi dopełnienie oferty autobusów zasilanych elektrycznie, które są w ofercie Volvo.

Volvo poszerza swoją ofertę autokarów do przewozów długodystansowych o 15-metrowy wariant Volvo 9700. Autobus pomieści więcej pasażerów, oferuje też dodatkowe opcje dostosowania wnętrza do indywidualnych potrzeb klientów. Model Volvo 9700 jest już w tej chwili dostępny w czterech długościach – 12, 13, 14 i 15 metrów, a łącznie oferowanych jest dziewięć różnych wersji.

Autobusy hybrydowe Volvo zostały udoskonalone, tak aby jeździły cicho i w pełni bezemisyjnie przez dłuższy czas niż dotychczas. Zarówno nowe jak i istniejące już autobusy hybrydowe w technologii EURO 6 można także wyposażyć w Volvo Zone Management – system umożliwiający zaprogramowanie autobusów na pracę wyłącznie na zasilaniu elektrycznym w określonych obszarach – na przykład w strefach zerowej emisji lub w innych wrażliwych obszarach.

Busworld to najstarsza i największa wystawa autobusowa, odbywająca się nieprzerwanie od 1971 roku, najpierw w belgijskim Kortrijk, a od 2019 roku w Brukseli. Motyw przewodni Volvo podczas tegorocznej edycji to „Tworzenie Miast Zerowej Emisji” (ang. „Create Your Zero City”), wspieranie miast w rozwijaniu zrównoważonego transportu publicznego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!