Rozbudowa fabryki Bridgestone w Stargardzie

27 listopada 2019, 10:10

Fabryka Bridgestone Stargard jest jedną z trzech fabryk koncernu w Europie, która została objęta planem inwestycyjnym ogłoszonym w październiku 2017 roku. Obecnie prowadzone są prace budowlane nowego magazynu i hal produkcyjnych. Całość inwestycji zakończy się w 2022 roku i pozwoli na zwiększenie produkcji opon ciężarowych o 25%.

Należący do firmy Bridgestone zakład w Stargardzie produkuje wysokiej jakości opony do pojazdów ciężarowych i autobusów, a także pasy bieżnika Bandag do bieżnikowania opon. Spółka stale się rozwija i rozbudowuje zakład produkcyjny w Polsce. Od dnia otwarcia inwestycje Bridgestone w fabrykę w Stargardzie sięgają 1 670 000 000 zł (388 mln euro).

Rozwój dużego zakładu produkcyjnego to szansa dla naszego miasta i regionu. Innowacje wprowadzane przez Bridgestone zwiększają jego atrakcyjność, a także zapewniają miejsca pracy mieszkańcom. Zależy nam, żeby ściągać do Stargardu przedsiębiorców tego pokroju – pracodawców godnych zaufania, o ugruntowanej pozycji rynkowej – powiedział Prezydent Stargardu Rafał Zając.

Projekt „5k Expansion”

Bridgestone Stargard realizuje projekt rozbudowy „5k”, który ma na celu zwiększenie produkcji o 25%. Uruchomienie nowych maszyn zaplanowano na zimę, a produkcja opon przy pomocy nowego sprzętu rozpocznie się wczesną wiosną 2020 r. Wprowadzone zmiany umożliwią wytwarzanie ponad 5 000 opon ciężarowych dziennie, z których większość trafi bezpośrednio do największych producentów ciężarówek na świecie.

Rozbudowa zakładu Bridgestone w Stargardzie to inwestycja rzędu 150 milionów złotych. To także element europejskiego planu inwestycyjnego (o wartości ponad 250 milionów euro), który został ogłoszony w październiku 2017 r.

Nowe obiekty

W ramach trwającej rozbudowy zakładu powstaną 3 nowe budynki:

  • magazyn surowców,
  • hala produkcyjna, w której staną nowe prasy wulkanizacyjne,
  • budynki, w których przeprowadzane będą testy i weryfikacja parametrów opon.

Całkowita powierzchnia nowych obiektów to około 9 000 m2.

Modernizacja linii

Wraz z budową nowych obiektów Bridgestone zwiększy także moce produkcyjne zakładu, wprowadzając inteligentną, innowacyjną technologię produkcji opon. W istniejących budynkach zostaną zainstalowane najnowocześniejsze maszyny, które nie tylko pozwolą zwiększyć produkcję, ale także pomogą jeszcze lepiej spełniać oczekiwania klientów, poprzez wprowadzenie do procesu produkcji nowych rodzajów opon. W ramach projektu Bridgestone zainwestuje również w nowe prasy wulkanizacyjne, które z racji swojej budowy gwarantują wyższą jakość wytwarzanych produktów oraz zużywają mniej energii.

Na powierzchni przeszło 160 000 m² w zakładzie w Stargardzie produkowane są wysokiej jakości opony do pojazdów ciężarowych i autobusów. Wśród tych produktów znajdują się m.in. najnowocześniejsze, opony Ecopia H002 i pasy bieżnikowe Bandag do ponownego bieżnikowania opon.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!