Meritor dostarczy komponenty do autobusu elektrycznego Alstom

9 grudnia 2019, 14:08

Meritor Inc. poinformował, że dostarczy kluczowe komponenty układu napędowego do elektrycznego autobusu miejskiego opracowanego przez firmę Alstom. Będzie to produkcja na pierwszy montaż dla producenta całkowicie elektrycznych autobusów Aptis dla miast takich jak Paryż i Strasburg we Francji.

Osie skrętne przedniego i tylnego napędu Meritor, pneumatyczne hamulce tarczowe i innowacyjna skrzynia kątowa zintegrują się bezpośrednio z mechanizmem różnicowym, zapewniając przenoszenie mocy na koła z silnika elektrycznego. Te kluczowe elementy układu napędowego są dostarczane przez markę zaawansowanych technologii Blue Horizon firmy Meritor.

– W ciągu niecałego roku opracowaliśmy rozwiązanie, które pozwoli wesprzeć ciągłe dążenie Alstom do oczyszczania europejskich miast, dzięki najnowocześniejszym systemom elektryfikacji dla szybko rozwijającego się rynku – powiedział T.J. Reed, wiceprezes Front Drivetrain and Electrification for Meritor. – Powzięta współpraca pozycjonuje także produkty Blue Horizon firmy Meritor pod kątem dalszego rozwoju w segmencie, który zmieni branżę.

Przednie i tylne osie Meritor są skrętne, co zapewnia wąski promień skrętu, zwiększa zwrotność pojazdu i, według Alstrom, powoduje mniejszy ślad na drodze o 25 procent w porównaniu z konwencjonalnymi autobusami. Dzięki osiom umieszczonym na zewnętrznych końcach pojazdu, autobus Aptis zwiększa komfort pasażerów. Niskie podłogi i podwójne drzwi, umożliwiają płynny przepływ pasażerów i dostępność dla wózków inwalidzkich i wózków dziecięcych.

Osie wykorzystujące obudowy od spółki joint venture Meritor w Vénissieux we Francji, hamulce pochodzące z fabryki w Cwmbran w Wielkiej Brytanii i skrzynie biegów z fabryki w Steyr w Austrii, zostaną zmontowane w Cameri we Włoszech. Ostateczny montaż elektrycznych autobusów odbędzie się w zakładzie produkcyjnym Alstom w Hangenbieten we Francji, a dostawy są spodziewane pod koniec 2019 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!