Rośnie sprzedaż przyczep rolniczych Wielton Agro

20 grudnia 2019, 14:43

Segment produktów dla rolnictwa Wieltonu po pierwszych trzech kwartałach odnotował w tym roku ponad 30% wzrost. Firma wykorzystuje dobrą koniunkturę na rynku, umacniając się na trzeciej pozycji pod względem sprzedaży w Polsce.

Wielton wszedł na rynek przyczep rolniczych 10 lat temu. Dziś w ofercie Wielton Agro jest 25 typów przyczep rolniczych, w tym m.in. przyczepy skorupowe, dwuosiowe, tandemy oraz przyczepy do przewozu bel.

Udziały Wielton Agro w przychodach całej Grupy rosną. W trzech pierwszych kwartałach tego roku było to 7%. W skali całej Grupy Wielton nie jest to może imponująca liczba, jednak biorąc pod uwagę dwucyfrowe wzrosty przychodów w tym segmencie, z optymizmem patrzymy w przyszłość. Wykorzystujemy tu nasze przewagi konkurencyjne w postaci pogłębionego know-how, możliwości technologicznych, jakie daje nam Centrum Badawczo-Rozwojowe (CBR), oraz innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych i produkcyjnych – podkreśla Mariusz Golec, prezes Wielton S.A.

Nowe rozwiązania opracowywane są przez wyspecjalizowany Zespół Badań i Rozwoju Wieltonu. Inżynierowie wykorzystują przy tym możliwości CBR oraz technologie dostępne w wieluńskich zakładach. Podwozia przyczep Wielton Agro zabezpieczone są przed korozją w technologii KTL, która zapewnia wysoką trwałość. Podczas produkcji zarówno ramy, jak i zabudowy przyczepy, wykorzystywana jest zrobotyzowana linia spawalnicza zapewniająca precyzję, szczelność i estetykę produktu.

W pierwszych trzech kwartałach tego roku Wielton Agro sprzedał 1076 przyczep rolniczych, co oznacza 30% wzrostu w stosunku do poprzedniego roku. Podobnie jak dla całej Grupy Wielton, również w tym wypadku rynek polski jest istotny, jednak większość przychodów pochodzi z zagranicy, przede wszystkim z rynku niemieckiego i czeskiego. Udział eksportu w przychodach Wielton Agro rok do roku utrzymuje się na podobnym poziomie 58%.

Po dziesięciu latach na rynku przyczep rolniczych wciąż jesteśmy relatywnie młodym graczem. Udało nam się już jednak zdobyć zaufanie klientów. Wielton Agro rośnie znacznie szybciej niż rynek, na którym funkcjonujemy. Planujemy dalsze wzmacnianie naszej oferty oraz ekspansję na rynkach, na których Grupa Wielton ma już silną pozycję, m.in. we Francji. Sondujemy również znacznie bardziej egzotyczne rynki, np. japoński – mówi Dariusz Porzuczek, dyrektor Wielton Agro.

Na polskim rynku największą popularnością wśród nabywców cieszą się przyczepy z obrotnicą, w tym – przyczepa dwuosiowa PRS-2 o ładowności do 12 ton przeznaczona do przewozu produktów rolnych, a w szczególności materiałów sypkich takich jak zboża czy kukurydza. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda poza Polską, gdzie najlepiej sprzedają się naczepy do przewozu bel, stanowiąc ponad połowę eksportu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!