Dwóch Polaków w pierwszej 10. Rajdu Dakar

20 stycznia 2020, 12:45

Zakończył się jeden z najtrudniejszych rajdów świata. Kierowcy ciężarówek mieli do pokonania niespełna 8 tysięcy kilometrów bardzo wymagających tras na Półwyspie Arabskim. W klasyfikacji najcięższych pojazdów znalazło się kilku Polaków.

Uczestnicy Rajdu Dakar po 12 etapach wjechali na metę. Najwyżej, z polskich zawodników, uplasował się Darek Rodewald. Polski mechanik z teamem Petronas Team De Rooy Iveco znaleźli się na mecie po 51 godzinach i 23 minutach, co pozwoliło im na zajęcie 6 miejsca. Darek Rodewald już po raz dziesiąty wziął udział w Rajdzie Dakar, od początku w barwach Teamu de Rooy w kategorii ciężarówek.

Trzy oczka niżej sklasyfikowany został zespół Fesh Fesh/R-Sixteam, w którym Szymon Gospodarczyk jest pilotem. Na 18. miejscu znaleźli się Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk z drugiego auta Fesh Fesh/R-Sixteam. W tym roku po raz pierwszy najsłynniejszy rajd świata zorganizowano w Arabii Saudyjskiej.

W kategorii ciężarówek zwyciężył Andriej Karginow, 2. miejsce zajął Anton Shibalow, obaj będący za sterami Kamaza. 3. miejsce zajął Siarhei Viazovich z zespołu Maz-Sportauto.