Lampa z czujnikiem cofania w ofercie Horpol

23 stycznia 2020, 9:26

W ofercie firmy Horpol – producenta lamp samochodowych – znalazły się nowe lampy obrysowe z innowacyjnym modułem czujnika cofania.

Lampy obrysowe umożliwiają kierowcom ocenę gabarytów pojazdu. Podczas ich montowania należy pamiętać, że światła w kolorze białym możemy zamocować na przodzie pojazdu, a w kolorze czerwonym na jego tyle. Warto rozmieścić lampy obrysowe tak, aby wraz ze światłami pozycyjnymi podświetlały każdy róg ciężarówki. Taki efekt ułatwi poruszanie się na drodze oraz oszacowanie odległości oraz wielkości oświetlonej ciężarówki innym pojazdom.

Firma Horpol postanowiła rozszerzyć swoją ofertę o lampy obrysowe trzyfunkcyjne na długim i krótkim wysięgniku w opcji z modułem czujnika cofania. Sam pomysł stworzenia takiego modułu jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku.

Lampy z czujnikiem cofania mają za zadanie sygnalizować kierowcy o występowaniu ewentualnych przeszkód przy wykonywaniu manewru cofania, w granicach działania czujnika. Działanie lamp opiera się na bazie czujników cofania znajdujących się w tylnych narożnikach pojazdu. Ich prawidłowe funkcjonowanie jest od siebie niezależne. Lampy z czujnikiem cofania można zasilać napięciem 12/24V.

Zasada działania czujnika:

Po włączeniu biegu wstecznego, prawidłowo podłączona lampa z czujnikiem zaczyna pulsować, dając znak, że pracuje w trybie cofania. Lampa zbliżając się do przeszkody zaczyna migać z większą częstotliwością. Kiedy przeszkoda znajduje się w polu pracy czujnika w odległości mniejszej niż 80 cm od pojazdu, lampa przestaje mrugać i zaczyna świecić światłem ciągłym.

Urządzenie służy jako pomoc podczas jazdy wstecz, ale nie zwalnia kierowcy z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności.

Więcej informacji o lampie na stronie producenta: www.horpol.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!