Hankook i Schmitz Cargobull przedłużają partnerstwo strategiczne do roku 2022

10 lutego 2020, 10:45

Producent opon Hankook przedłuża do roku 2022 strategiczne partnerstwo z czołowym europejskim producentem przyczep do zastosowań handlowych. Spotkanie ws. wydłużenia umowy miało miejsce w Neu-Isenburg na początku stycznia 2020. Firma Schmitz Cargobull specjalizuje się w wytwarzaniu naczep do ciągników i innych pojazdów silnikowych.
­

Producent opon Hankook przedłuża partnerstwo z firmą Schmitz Cargobull i będzie dostarczać w szczególności ekonomiczne opony do naczep, przystosowane do warunków europejskich. Współpraca, która rozpoczęła się w 2013 roku, zostanie zatem przedłużona o kolejne trzy lata. Owocem tej pomyślnej współpracy była m.in. nagroda „partnerstwa strategicznego”, którą producent naczep przekazał firmie Hankook w 2017 roku jako jedynemu dotychczas producentowi opon.

– Firma Hankook jest stałym dostawcą opon na pierwsze wyposażenie dla licznych producentów z branży motoryzacyjnej w Europie. Z uwagi na silny rozwój branży logistycznej w ostatnich latach, partnerstwa w handlu oponami dla pojazdów o zastosowaniu handlowym i naczep stają się coraz ważniejsze – przyznał Sanghoon Lee, prezes Hankook Tire Europe.

Współpraca obejmująca oryginalny sprzęt Hankook do ciężarówek dla firmy Schmitz Cargobull będzie nadal koncentrować się na rynku europejskim i obecnie obejmuje dziewięć rozmiarów opon dla naczep (19,5 do 22,5 cala), w tym Mega-Trailer Dimension 455/40 R 22,5 z serii e-cube Max. Wyjątkowo wydajna linia produktów e-cube Blue do międzynarodowego transportu samochodowego oraz seria Hankook SmartWork przeznaczona do maszyn budowlanych również wchodzą do użytku. Co więcej, na rynku pojawi się linia SmartFlex dla transportu regionalnego oraz opony zimowe SmartControl do ciężarówek.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!