Tradus ogłasza współprace z VDL Bus&Coach

, 19 lutego 2020, 15:20

Tradus pozyskała nowego partnera. Od teraz współpracuje z VDL Bus&Coach – jednym z producentów autobusów w Europie. Firma z siedzibą w Eindhoven będzie oferowała swoje używane autobusy i autokary za pośrednictwem internetowej, opartej na danych platformy Tradus. Około dziesięć procent używanych pojazdów zagości na internetowej giełdzie maszyn.

VDL Bus&Coach jest częścią VDL Groep, firmy składającej się ze światowych producentów autobusów. W ich ofercie, poza autobusami miejskimi Citea, znajdują się także autokary Futura oraz midi i minibusy. W firmie produkowane są również autobusy elektryczne i różnego rodzaju komponenty dla przemysłu autobusowego. Główne obszary sprzedaży to Francja, Niemcy, Włochy oraz kraje Beneluksu.

W chwili obecnej na giełdzie używanych autobusów i autokarów notowane jest ponad 1600 maszyn, przez co ta kategoria odgrywa w firmie Tradus ważną rolę. Zapotrzebowanie na ten rodzaj pojazdów jest szczególnie wysokie w takich krajach jak Włochy, Rumunia i Francja. Jako międzynarodowa platforma handlu możemy zaoferować sprzedawcom dostęp do wszystkich ważnych dla nich rynków – tak o pozyskaniu nowego partnera mówi Joost Goedhart, Sales Lead Europe w firmie Tradus.

Do tej pory, VDL Bus&Coach opierało swoje działania głównie na stronie internetowej, własnych biurach sprzedaży i zasięgu oficjalnych dealerów marki. Tradus stał się obecnie czwartym, ważnym filarem działalności, który nada tempa dla rozwoju przedsiębiorstwa. Dzięki wspólnemu interfejsowi między platformami VDL i Tradus, ogłoszenia mogą być łatwo przenoszone z wewnętrznego systemu wprost na wirtualną giełdę – a wszystko za pomocą jednego kliknięcia.

Ponieważ Tradus jest częścią grupy OLX i działa na arenie międzynarodowej, mamy możliwość korzystania z szerokiego zasięgu transgranicznego w całej Europie, a nawet poza nią. Spodziewamy się wielu korzyści wynikających z podejścia opartego na wymianie danych w Internecie. W szczególności cieszy nas funkcja Tradus Market Value (TMV), która dostarczy nam ważnych informacji na temat różnych rynków i ich struktury cenowej. To jest unikalne – mówi Ferdinand Brouwers, dyrektor ds. sprzedaży na Europę Wschodnią i dyrektor zarządzający VDL Bus Center GmbH.

Tradus jest platformą handlową w sektorze pojazdów użytkowych dla transportu, rolnictwa oraz budownictwa, ma ponad 400 tysięcy użytkowników w ponad 40 krajach. Kupujący szczególnie cenią sobie wskaźnik cen (TMV) oparty na inteligentnej analizie danych, która dostarcza informacji o tym, czy cena danego pojazdu lub maszyny jest stosunkowo niska, optymalna czy za wysoka.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!