PACCAR przedstawia aktualizację dotyczącą działalności przedsiębiorstwa

25 marca 2020, 8:41

PACCAR przedstawia aktualizację dotyczącą działalności przedsiębiorstwa w odpowiedzi na ostatnie zmiany popytu klientów i słabsze perspektywy dla światowej gospodarki będące konsekwencją pandemii koronawirusa.

Firma PACCAR zawiesi produkcję ciężarówek i silników w swoich fabrykach na całym świecie w okresie od 24 marca do 6 kwietnia 2020 r. Firma będzie też na bieżąco analizować sytuację i dostosowywać swoje przyszłe działania. PACCAR będzie niezmiennie zapewniać wsparcie posprzedażne swoim klientom.

Obniżone plany produkcji, wynikające ze zmian popytu oraz przepisów i wytycznych rządowych, przełożą się na wyniki finansowe PACCAR za pierwszy kwartał i pozostałą część 2020 r. Firma przedstawi aktualizację swoich prognoz na 2020 r. i wyników za pierwszy kwartał podczas prezentacji wyników finansowych zaplanowanej na 21 kwietnia 2020 r.

Spółka ma mocną pozycję finansową, z płynnością i ratingami kredytowymi klasy inwestycyjnej A+ / A1. Łączna wartość środków pieniężnych z działalności operacyjnej i zbywalnych papierów wartościowych o wysokiej płynności wyniosła na koniec lutego 2020 r. 4,28 mld USD. Spółka ma również dostęp do aktywnych linii kredytowych w wysokości 3,00 mld USD.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!