Zestawy sworznia zwrotnicy febi

, 27 marca 2020, 14:11

Zużycie sworznia zwrotnicy objawia się sztywną pracą układu kierowniczego, hałasami podczas skręcania kół oraz nierównomiernym zużyciem bieżnika opon. Innymi typowymi objawami usterki sworznia zwrotnicy są problemy z utrzymaniem stabilności kierunku jazdy i jego częsta konieczność korygowania ruchem kierownicy.

Sworznie zwrotnicy stanowią podporę w układzie kierowniczym. Wszystkie skręcane koła w samochodzie użytkowym obracają się wokół sworznia zwrotnicy. Sworzeń zwrotnicy łączy zwrotnicę z zawieszeniem koła i dlatego stanowi jedyne połączenie pomiędzy osią a nawierzchnią drogi. Ponadto stanowi łącznik pomiędzy masą resorowaną, a nieresorowaną pojazdu. Ciągłe narażenie poszczególnych elementów, w tym łożysk, tulei i sworznia zwrotnicy, na zanieczyszczenia i wilgoć prowadzi do korozji i zużycia. Proces ten przyspieszają niewłaściwa obsługa (np. brak smarowania), złe warunki drogowe lub przeładowanie pojazdu.

np. febi nr 28400 / Zestaw sworznia zwrotnicy
przeznaczenie: EVOBUS i samochody ciężarowe Mercedes-Benz

Należy stosować wyłącznie najwyższej jakości części zamienne. Sworznie zwrotnicy, tuleje i łożyska to mające kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa elementy ulegające zużyciu. Odchylenia wymiarów, niedostateczna głębokość utwardzenia oraz niewystarczająca jakość materiałów mogą prowadzić do usterek układu kierowniczego i pogorszenia skuteczności hamulców. Część asortymentu 11 000 części zamiennych febi do samochodów użytkowych wytwarzana jest we własnym zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w Ennepetal. Dotyczy to również zestawów sworznia zwrotnicy. Jeżeli części zamienne nie zostały wyprodukowane z odpowiednią precyzją, ostre krawędzie mogą uszkodzić uszczelniacz, pozwalając wodzie przedostać się do łożysk. Odpowiednie rozmieszczenie kanalików doprowadzających smar do tulei osi ma również ogromne znaczenie dla poprawnego smarowania współpracujących elementów. Precyzyjna obróbka oraz twardość powierzchni to cechy oferowanych przez febi zestawów sworznia zwrotnicy. Inżynierowie febi zajmujący się konstruowaniem części do samochodów użytkowych mają świadomość, że „twarda powierzchnia i precyzja wymiarów umożliwiają łatwiejszy montaż i wsunięcie sworznia. Jednocześnie chroni to przed ścinaniem w miejscach tarcia”.

Więcej informacji na temat całej oferty febi w zakresie elementów układu kierowniczego i zawieszenia można znaleźć na stronie: www.febi.com
Wszystkie części febi Truck do układu kierowniczego i zawieszenia można znaleźć w naszej wyszukiwarce online: partsfinder.bilsteingroup.com

Produkcja sworzni febi

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!