Działania Dachser w walce z SARS-CoV-2

31 marca 2020, 14:32

Dachser Air & Sea Logistics przetransportował 3,25 miliona maseczek ochronnych z Meksyku do Niemiec. Następnie Dachser Road Logistics dostarczył je do różnych szpitali.

Dachser Air & Sea Logistics, część globalnego operatora logistycznego zajmująca się transportem lotniczym i morskim, przetransportował 3,25 miliona maseczek FFP-3 z Meksyku do Frankfurtu specjalnie wyczarterowanym Boeingiem 787. Jeszcze przed lądowaniem lotnisko we Frankfurcie było w pełni przygotowane do priorytetowej obsługi naziemnej. Następnie towar został wyładowany, przekazany do terminala importowego i za pośrednictwem sieci transportu drogowego rozdystrybuowany do szpitali w całych Niemczech.

Nasze zespoły w Meksyku i Niemczech osiągnęły wyjątkowe wyniki. W tych pełnych wyzwań czasach Dachser zadziałał znakomicie – mówi Timo Stroh, szef Global Air Freight w Dachser.

Dachser Air & Sea Logistics organizuje obecnie różnorodne inteligentne rozwiązania czarterowe, aby odpowiadać na potrzeby transportowe klientów nawet w trudnych warunkach rynkowych. Oprócz trasy Meksyk – Frankfurt Dachser obsługuje także trasy Frankfurt – Szanghaj oraz Chicago – Frankfurt i z powrotem.

Dzięki bliskiej współpracy z naszą siecią transportu drogowego możemy zaoferować klientom zintegrowane podejście od nadawcy do odbiorcy z jednego źródła – mówi Alexander Tonn, dyrektor zarządzający European Logistics Germany, odpowiedzialny za niemiecki biznes Dachser w zakresie obsługi towarów przemysłowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!