Najnowsza gama płynów dla rolnictwa i branży budowlanej od Petronas

7 kwietnia 2020, 9:16

PETRONAS Lubricants International wprowadza na rynek nową gamę produktów PETRONAS Arbor, opracowanych dla maszyn rolniczych i budowlanych.

Ciężka praca, często przez długie godziny, również w ekstremalnych warunkach pogodowych, to dla pojazdów wielkie wyzwanie. Silniki muszą sobie poradzić z kurzem, sadzą, osadami, korozją i zużyciem. A stąd już tylko krok do awarii i przestojów, które mają wymierny wpływ na prowadzoną działalność.

Gama PETRONAS Arbor składa się z olejów silnikowych, przekładniowych, płynów hydraulicznych i chłodniczych, dzięki czemu spełnia potrzeby niemal wszystkich maszyn rolniczych i budowlanych. Oleje silnikowe PETRONAS Arbor zapewniają ochronę przed zużyciem, rozpraszają sadzę, mają stabilną lepkość i pomagają zmniejszyć zużycie paliwa.

– Dzięki swojemu doświadczeniu PETRONAS może wykorzystać znane technologie w tworzeniu zaawansowanych olejów, które pomogą rozwijać przedsiębiorstwa w branży rolniczej i budowlanej na całym świecie. Rozumiemy potrzeby naszych klientów i dlatego, poza dopasowanymi do ich potrzeb środkami smarnymi oferujemy także wsparcie ekspertów. Naszym priorytetem jest pomoc klientom, by ich maszyny działały długo i bezawaryjnie, co pozwoli im się skupić na prowadzeniu działalności – powiedział Adam Bober, dyrektor ds. rynku PETRONAS w Polsce.

Produkty PETRONAS Arbor to pełna oferta środków do szerokiej gamy pojazdów i maszyn – od 30-letnich ciągników po najnowocześniejsze urządzenia. Produkty PETRONAS Arbor są dostępne u naszych dystrybutorów i u ich partnerów.

Produkty z nowej gamy:

  • Oleje silnikowe PETRONAS Arbor Alfaprime 10W-30 i 15W-40 – niskopopiołowe oleje przeznaczone do smarowania silników nowoczesnych ciągników i maszyn rolniczych, także tych wyposażonych w systemy emisji spalin (EGR, SCR, DPF). Nadają się również do silników starszych generacji. Spełniają wymagania specyfikacji Tier 4,  zapewniają żywotność układów wydechowych z filtrami DPF, a pakiet dodatków pozwala rozpraszać sadzę i utrzymywać lepkość na stabilnym poziomie. Poza tym jest odporny na utlenianie, a po uruchomieniu dociera do wszystkich węzłów tarcia, co zwiększa żywotność silnika.
  • Olej typu UTTO PETRONAS Arbor MTF 10W-30 – hydrauliczno-przekładniowy olej do silników, przekładni, układów hydraulicznych i mokrych hamulców w ciągnikach i maszynach rolniczych. Ten środek smarny ma właściwości przeciwzużyciowe, a dobrana klasa lepkości zapewnia stabilność termiczną, dzięki czemu układy hydrauliczne zalane olejem MTF mogą pracować w bardzo szerokim zakresie temperatur.
  • Oleje typu STOU PETRONAS Arbor Universal 10W-40 i 15W-40 – wielofunkcyjne oleje do smarowania silników, przekładni, układów hydraulicznych i mokrych hamulców w ciągnikach i maszynach roboczych. Formulacja sprawia, że oferują one właściwości przeciwzużyciowe elementów silnika i przekładni, posiadają własności myjące, dzięki modyfikacjom tarcia posiadają wysoką skuteczność hamowania. Posiada stabilność wiskozymetrycznej w szerokim zakresie temperatur.
  • Olej hydrauliczny PETRONAS Arbor Hydraulic 46 HV – olej o wysokim wskaźniku lepkości, olej klasy HV, do wysokociśnieniowych układów hydraulicznych w maszynach roboczych w tym w maszynach rolniczych. Zapewnia pracę w szerokim zakresie temperatur, dodatkowo według producenta pozwala oszczędzać paliwo. Pakiet dodatków chroni układ przed zużyciem i korozją, a także zapobiega pienieniu, co zapewnia nieprzerwane smarowanie i chłodzenie.
  • Płyn chłodniczy PETRONAS Arbor Protective Fluid – koncentrat płynu chłodzącego do silników ciągników i maszyn rolniczych. Musi być zmieszany z wodą demineralizowaną w stosunku 1:1, wtedy ma najlepsze parametry, jeśli chodzi o chłodzenie i temperaturę zamarzania. Skutecznie odprowadza ciepło, można go stosować w temperaturach do -38° C. Zapobiega odkładaniu się kamienia, zwłaszcza wapiennego i zachowuje parametry przez cały okres użytkowania. Formulacja płynu PETRONAS Arbor Antifreeze jest kompatybilna z elementami układu chłodzenia, zarówno metalowymi, jak i niemetalowymi (np. uszczelki).
  • Płyn hamulcowy PETRONAS Arbor Brake Fluid D4 – syntetyczny płyn hamulcowy DOT4 do maszyn rolniczych. Wysoka temperatura wrzenia zapobiega tworzeniu się korków powietrznych w układzie, można go stosować także w niskich temperaturach. Chroni metalowe elementy układu hamulcowego przed korozją, jest również kompatybilny z elementami gumowymi i uszczelkami.
  • Smar PETRONAS Arbor MP Extra – smar na bazie zagęszczacza litowo-wapniowego nadaje się do stosowania w ciśnieniowych smarowniczkach i łożyskach kół. Ma wysoką przyczepność, co z połączeniu ze stabilnością mechaniczną i wysoką temperaturą kroplenia zapewnia odpowiednie smarowanie. Jego właściwości przeciwzużyciowe zapewniają ochronę smarowanym częściom, smar PETRONAS Arbor jest także odporny na wysoką temperaturę, wirowanie i wodę.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!