IVECO prezentuje nowe wyścigowe samochody ciężarowe IVECO S-WAY R

21 maja 2020, 15:11

16 maja 2020 r. na torze testowym przy zakładach IVECO w Ulm odbyła się oficjalna prezentacja wyścigowych samochodów ciężarowych IVECO S-WAY R dla Team Hahn Racing i Team Schwabentruck.

Kierowcy Jochen Hahn z Team Hahn Racing i Steffi Halm z Team Schwabentruck ścigali się nowymi samochodami na torze, demonstrując ich osiągi. Nowe pojazdy zespołów Hahn Racing i Schwabentruck, oparte na atrakcyjnym stylistycznie modelu IVECO S-WAY, można będzie oglądać w sezonie wyścigowym 2020.

Firma IVECO rozpoczęła sezon wyścigowy 2020 od oficjalnej prezentacji nowych wyścigowych samochodów ciężarowych IVECO S-WAY R przygotowanych specjalnie dla Team Hahn Racing i Team Schwabentruck. Wydarzenie zorganizowano w sobotę 16 maja 2020 r. na torze testowym przy fabryce ciężkich samochodów ciężarowych i ośrodku badawczo-rozwojowym IVECO w Ulm. Z uwagi na obecną sytuację oraz konieczność zachowania środków bezpieczeństwa i higieny na prezentacji była obecna tylko niewielka grupa osób.

Kierowcy Jochen Hahn z Team Hahn Racing i Steffi Halm z Team Schwabentruck poddali nowe samochody ekstremalnym testom na torze. Wydarzenie było też transmitowane na żywo na stronie IVECO na Facebooku. Sponsorzy oraz współpracownicy i sympatycy zespołów mogli zobaczyć nie tylko sam pokaz, ale także krótką retrospektywę sezonu 2019 i zapowiedź zbliżającej się tegorocznej serii wyścigów samochodów ciężarowych.

Prezentacja samochodów ciężarowych IVECO S-WAY R była zwieńczeniem pięciomiesięcznego procesu rozwoju i testowania pojazdów. W nowych wyścigowych samochodach ciężarowych wykorzystano wszystkie zaawansowane rozwiązania stylistyczne i techniczne gamy modeli IVECO S-WAY wprowadzonej na rynek w 2019 r. — od funkcjonalnej kabiny po zoptymalizowaną aerodynamikę, dzięki której współczynnik oporu czołowego Cx zmniejszył się o 12%, a zużycie paliwa jest niższe o 4%.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!