Koniec „wyścigów słoni”, na A2 będą kamery

5 czerwca 2020, 11:06

Spółka Autostrada Wielkopolska zapowiedziała wprowadzenie kamer na autostradzie A2, które miałyby ukrócić łamanie przepisu zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.

Znak B-26, oznaczający zakaz wyprzedzania przez pojazdy o DMC powyżej 3,5 tony, na A2 funkcjonuje już od 4 lat. Mimo to na tym odcinku autostrady zwanej „kulczykówką”, kierowcy zawodowi notorycznie łamią ten przepis.

Celem skuteczniejszego zabezpieczenia drogi i zmniejszenia skali naruszeń, Autostrada Wielkopolska postanowiła wprowadzić nowe oznakowanie pionowe oraz zamontowanie stacjonarnego urządzenia rejestrującego pojazdy ciężarowe wyprzedzające się na odcinku obowiązującego zakazu.

Nowe urządzenia są ustawione na odcinku między Koninem a Wrześnią. Projekt został już zatwierdzony przez GDDKiA. System rejestrujący przechodzi fazę testów. Po zakończeniu zostanie przekazany w ręce Inspekcji Transportu Drogowego.

Co sądzicie o wprowadzeniu tego systemu na A2? Piszcie w komentarzach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 10 czerwca 2020, 20:09 0 0

Jasne najlepiej zakazywać czy my kierowcy ciężarówek jesteśmy gorsi więcej płacimy a mamy wolniej jechać bo trafi się co się wlecze i ja mam za nim się wlec Płac i nie podskakuj bo elita się spieszy

Odpowiedz