Szkolenia kierowców Scania dostępne w formie online

6 lipca 2020, 10:18

Firmy transportowe, które zdecydują się na podniesienie umiejętności swoich kierowców w Szkole Jazdy Scania, będą mogły skorzystać ze zdalnej formy szkoleń. Szkolenia są prowadzone przez profesjonalnych trenerów Scania i mają na celu utrwalenie umiejętności ekonomicznej jazdy, podniesienie bezpieczeństwa na drodze oraz obniżenie poziomu stresu kierowcy.

– Program szkoleń online Scania został przygotowany w odpowiedzi na wyzwania związane z wyjątkową sytuacją, w jakiej się znaleźliśmy wynikającą z pandemii koronawirusa. Zdalna forma szkoleń jest obecnie bardziej dostępna i bardziej komfortowa dla kierowców. Zmiana zachowania za kierownicą to proces. Dzięki naszym szkoleniom online zachęcamy i wspieramy kierowców do zmiany złych nawyków podczas jazdy. Po szkoleniu jego uczestnicy są w stanie uzyskać natychmiastowy efekt w postaci obniżonego zużycia paliwa. W długotrwałej perspektywie zużycie elementów eksploatacyjnych pojazdów floty jest mniejsze, a tym samym maleje liczba przestojów i koszty operacyjne – komentuje Leszek Czapski, dyrektor działu wsparcia sprzedaży usług i rozwiązań komercyjnych Scania Polska S.A.

Szkolenia składają się z dwóch części: praktycznej i teoretycznej. W ramach szkolenia teoretycznego uczestnik dostaje pakiet usystematyzowanej wiedzy z zakresu ekonomicznej jazdy i obsługi pojazdu. Z kolei część praktyczna, to indywidualna praca z kierowcą nad wypracowaniem prawidłowych nawyków na podstawie analizy jego zachowań na drodze, z wykorzystaniem danych z systemu FMS.

Trenerzy Scania analizują, jak kierowca stosuje techniki hamowania silnikiem, jazdy na biegu jałowym i przyspieszania, a następnie proponują rozwiązania wspomagające zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu oraz zmniejszenie zużycia paliwa i emisji spalin. Oferta szkoleń online Scania dla kierowców jest dopasowywana do indywidualnych wymagań firmy transportowej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!