Zoptymalizowane pompy oleju do silników MAN

14 lipca 2020, 11:46

Pompy oleju marki BF, dostarczane na rynek wtórny przez MS Motorservice International GmbH są częściami zamiennymi do silników MAN D20.66 i D26.76. Opracowane przez tę firmę pompy z numerami artykułu 20 1402 20660, 20 1402 26760 i 20 1402 26761 posiadają ulepszoną konstrukcją.

W trakcie konstrukcji pomp oleju inżynierowie położyli nacisk na uniknięcie znanych przyczyn uszkodzeń, które mogą występować w pompach oleju instalowanych fabrycznie. Celem było osiągnięcie dłuższej żywotności pomp. Z tego powodu zmieniona została konstrukcja wirników pomp: dzięki temu w geometrii wewnętrznej wirników udało się zredukować liczbę komór oleju z ośmiu do siedmiu. Zwiększono jednak ich objętość, co zapewnia takie same specyfikacje techniczne. Ponadto wieńce zębate napędu wykonano ze stali azotowanej. Dzięki temu są one bardziej odporne na porowatość i zużycie oraz mają wymaganą wytrzymałość.

Po zakończeniu prac projektowych pompy zostały poddane intensywnym badaniom na stanowisku kontrolnym. Dodatkowo musiały zdać egzamin z pracy pod pełnym obciążeniem w oryginalnym silniku MAN – dopiero wtedy inżynierowie zatwierdzili je do produkcji seryjnej. Pompy są dostępne jako kompletny zestaw części zamiennych, włącznie z wszystkimi wymaganymi śrubami i uszczelkami. Są one dostarczone w stanie wstępnie zmontowanym. Ponadto każda pompa oleju jest testowana przed dostawą na stanowisku kontrolnym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!